Siyasette gençliğe şans verin
False
Siyasette gençliğe şans verin
13 Ocak 2015 Salı

Büyüklerimizin, siyaseti gençlere hep kötü örnekleri ile gösterip gençlerimizi siyasete karşı soğutup, onların uzak durmalarına sebep oluşuna bir türlü anlam veremiyorum.


Partisinin kongresine katılmak için İzmir'e gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı yakından tanıma ve görüşlerini dinleme fırsatı buldum. Kendisi genç ama birçok siyasi parti liderinden ve milletvekilinden daha bilgili; Türkiye için engin fikirleri olan birisi.

 

DP Genel Başkanı Uysal, öncelikle birçok siyasetçinin ayırt edemediği devlet, millet ve hükümet kavramını birbirine karıştırmayan bir siyasetçi. Eğer Türk Milleti onu Meclis’e bir şekilde taşırsa ülkemizin geleceğinde çok büyük bir katkısı olacağına inanıyorum.


Afyon'daki bir şehit cenazesinde bayılarak kafasını şehit tabutuna çarptı ve çok kısa bir sürede Türkiye gündemine oturdu. Gültekin Uysal, Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar ve Bodrum eski Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a ziyaretleriyle de yankı uyandırmıştı.

Meclisteki milletvekillerinin ve siyasi partilerin faaliyetleri ve performansları hakkında ilginç ve önemli veriler içeren bir rapor açıklamış, Türkiye'deki siyasi sistemin değişmesi gerektiğini belirtmişti.


Bu arada Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığı görevine yeniden seçilen Gürcan Ötegengil'i de tebrik ederim.


Kaynak ( Yeni Asır Gazetesi / Yunus Karakaya )