Gültekin Uysal'dan 18 yılın cümlesi
False
Gültekin Uysal'dan 18 yılın cümlesi
3 Şubat 2015 Salı


Geçen hafta Cuma sabahı 5’te başlayan tempolu bir çalışma içerisine girerek Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Füsun Erdoğan (Yaşar) İle terminale gelerek Ankara yollarına düştük Füsun Erdoğan Genel Başkan yardımcılığı döneminde bu zorlu seyahatleri çok sık yapardı Sabah beşte kalkıp Ankara'ya gider aynı gece saat iki-üç gibi dönerdi bir hayli yorucu olan bu tempoya fizik üstünlüğü olan erkeklerin dahi dayanması bir hayli zordur iktidar olmadan yapılan bu siyasi çalışma ve emeklerin hakkı verilmelidir Füsun hanımın o yorgun hallerini en iyi bilen kişilerden biri olarak emeğine daima saygı duymuşumdur.

 

Türk-iş ziyaretimizden sonra geldiğimiz Demokrat parti Genel merkezi bir hayli hareketliydi GİK Toplantısı saat üçte başlayıp akşam yedi'ye kadar sürdü Toplantı bitiminde gidilen yemeğin olduğu salon bir hayli büyüktü farklı illerden gelen siyasi dostlar ve dava adamları hasret gideriyordu.

 

Füsun hanımın Bursa'ya dönmesi ile ben Ankara'da kaldım bir gün sonra yapılacak olan TEMSİLCİLER MECLİSİ Toplantısına katılmam gerekiyordu. Bursa'dan sabah gelecek olan İl başkanı Mehmet Hamaloğlu ve gelen partili arkadaşlarla buluştuktan sonra toplantı salonuna geçildi. Aslında bu tarz toplantıları yapabilmek cesaret ister daha çok eteklerdeki taşların döküleceği ve eleştirilerin yığınla gelebileceği bir toplantıyı düzenleme cesaretini gösteren Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysalı kutlamamız gereklidir. Toplantıya eski bakanlar, milletvekilleri, kurucular, il, ilçe, belediye başkanları ve yöneticiler katıldı. Herkesin özgürce konuştuğu bu platformda adeta kürsü dokunulmazlığı yaşandı ve hiç kimse bir diğerine müdahale etmedi. Gerçek anlamda demokrasinin yaşandığı toplantı yaklaşık altı saat sürdü.

 

Toplantıda konuşma yapan eski banlar Hasan Ekinci, Hamdi Üçpınarlar, Yaşar Topçu, Esat Kıratlıoğlu, Turan Güven, Necati Önder, Erdem Turgut, Ramadan Tekeli, Kemal Cevher, Yusuf Bocanlı ve daha birçok eski milletvekili konuşma yaptı. Anavatan partisi son genel başkanı Salih Uzun etkili bir konuşma yaptıktan sonra Çevre eski bakanı Hamdi Üçpınarlar'ın özeleştirisi salonda büyük alkış aldı bizde kendisini takdir ettik ve Genel başkan Gültekin Uysal Divan başkanlığını da yaptığı toplantının sonunda sorulan tüm sorulara cevap vererek geçmiş sorunlar ve gelecekte yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Toplantı sonunda genel merkezin üst katında bu sefer MKK üyeleri ve İl başkanları ile bir toplantı daha yapan Gültekin Uysal hiç yorgunluk belirtisi göstermeden yemeğe katıldı bu yoğun gün ve gündemin ardından İstanbul'da düzenlenen DEMOKRATLAR PLATFORMU'na katılacağını söyledi. Gece ikide döndüğümüz Bursa'dan sabah sekizde yeniden yollara düştük. DP Bursa il başkanı ve yardımcısı Rıfat Haliç ile buluşarak İstanbul seyahatine başladık Yalova'ya geldiğimizde on kişilik bir gurupla Yalova il başkanımız Muharrem Er ile tesadüf eseri feribot girişinde karşılaştık. İstanbul Dedeman otelde yapılacak toplantıya birlikte geldik bir çok partili veya kendini partili sanan muhaliflerin bir arada olduğu otel her an her şeye gebe gibi görünüyordu.

 

Benim aklımın almadığı seçim zamanı partiye oy vermeyen farklı partilere giderek yer, makam ve mevki kapmaya çalışan bu siyasi dansözler seçim sonrasında eleştiri ve hatta hakaret boyutuna varan söylem ve cümleleri kullanmaktan hiç kaçınmıyorlar. İnsanda biraz utanma arlanma olur. Oy vermeyip başarısız olması için yoğun çaba sarf ettiğin partinin ne teşkilatlarını ne de genel başkanını eleştiremezsiniz ve bu toplantının reklamları yapılırken sözde buradan bir genel başkan adayı çıkaracaklarını savunan kişiler salonda kayboldular.

 

Gültekin Uysal’ı bir kez daha tebrik ediyorum; baskın basanındır dercesine yürekli bir şekilde alkışlar arasında salona girdi ve yerini aldı. Bir çok kişinin konuşma yaptığı salonda Anavatan Partisi’nin son genel başkanı Salih Uzun yapıcı bir konuşma ile büyük alkış aldı ardından yeni parti kuran İdris Bal konuşmasını yaptı ve toplantıyı düzenleyen DP-GİK Üyesi İbrahim Çetinkaya'nın sayın misafirler DP ile ilgili ve Genel başkana sorusu olanlara söz vereceğim daha sonra Genel Başkan hepsini birlikte cevaplayacak demesi enteresan geldi.

 

Ve sahneye çıkan Gültekin Uysal bence yıllardır beklenen sözü söyledi bu partinin sözde büyükleri İNANÇSIZ VE CİĞERSİZDİR dedi işte bu cümle yıllardır içimizde birikmiş ve büyümüş bir feryadım yansımasıydı ayakta alkışlanan bu cümle DP Camiasının son 18 senenin özetiydi susturulmuş, sindirilmiş hakkı gasp edilmiş (%2002 de 66 milletvekili) bir misyonun feryadıydı salona konuşmalarıyla damgasını vuran Uysal. “Benim bir şey olmak gibi derdim yok, benim bir şeyler yapmak için derdim var” diyerek sözlerini noktalayan Gültekin Uysal sözde muhalif çığırtkanları da sindirmiş oldu.

 

Diğer karşı olan düzgün partililer ise bu toplantı neticesinde partilerini ve genel başkanlarını yeniden sevmiş oldular. Dansöz muhalifler ise yine burada iftiralara devam edip başka partilere seçim zamanı yanaşacaklardır ve onlarında hiç bir önemi yok ve bu tipler her partide mevcut başardıkları tek şey siyasetin kalitesini düşürmek bu siyasi dansözlerle karşılaşırsanız pek ciddiye almamanızı öneririm. Esenkalın.


Kaynak ( Bursa haber Gazetesi / İsmet Koyuncu )