Bursa Teşkilatı Geleneksel Pilav Günleri’nin bu haftaki konukları GİK Üyemiz Yaşar Topcu ve Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Dursun Akdemir oldu
False
Bursa Teşkilatı Geleneksel Pilav Günleri’nin bu haftaki konukları GİK Üyemiz Yaşar Topcu ve Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Dursun Akdemir oldu
3 Şubat 2015 Salı


(DP Basın Merkezi – 03 Şubat 2015) Bursa Teşkilatı Geleneksel Pilav Günleri’nin bu haftaki konukları GİK Üyemiz Yaşar Topcu ve Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Dursun Akdemir oldu.

 

Bursa Teşkilatı tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Pilav Günü’ne katılım her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz haftasonu düzenlene etkinlikte eski Ulaştırma Bakanımız GİK Üyesi Yaşar Topcu ile Basın ve Propaganda İşleri’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Akdemir birer konuşma yaptı. Etkinliğe Yalova İl Başkanı Muharrem Er de katıldı.

 

 

Basın ve Propaganda İşleri Başkanımız Prof. Dr. Dursun Akdemir burada yaptığı konuşmada “Demokrat Parti köklü bir çınardır. Bursa, Demokrat Partililerin çok önemli bir damarıdır. Bu damarı sizler sabırla bugünlere taşıdığınız için teşekkür ederim. Böylesi günlerin çoğalarak devam etmesini, birbirimizi severek dayanışmayı güçlendirmemizi dilerim. Sevgi ne kadar çoğalırsa o kadar büyürüz. Ayrışmayı değil bütünleşmeyi, bütünleşerek büyümeyi temenni ediyorum” dedi.

 

Eski Ulaştırma Bakanımız GİK Üyemiz Yaşar Topcu ise “Bugünkü ülkemizdeki varlığın tamamını Demokrat Partililer ve iktidarları koydu, getirdi. Demokrat Parti bu millete hiçbir kötülük yapmadı. Adalet Partisi de kötülük yapmadı, Doğru Yol Partisi de kötülük yapmadı, Anavatan Partisi de kötülük yapmadı. Terk etmek için bir sebep yoktur, başka liderler aramak için bir sebep yoktur. Partimde başbakanlık yapmış, genel başkanlık yapmış herkesi her zaman saygıyla anarım. Terk eden arkadaşlarım, başka yerde umur arayan arkadaşlarım için söylüyorum; başka yerlerde memleket için umur bulamazsınız, bulamayacaksınız. Bana göre Türkiye 12 senesin kaybetti. Demokrat Parti merkez sağın aydınlık yüzüdür” diye konuştu.


Bursa İl Başkanı Mehmet Hamaloğlu, pilav etkinliği dolayısıyla her hafta farklı konuklarla bir araya geldiklerini ifade ederek bu toplantılara katılanlara ve sponsor olan partililere de teşekkür etti.

 

Bir önceki etkinlikte ise Bursa’yı eski Bakanlarımızdan Hamdi Üçpınarlar ziyaret etmişti. 


Kaynak ( DP )