Demokrat Parti’ye Geçen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatci, DP İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti..
True
Demokrat Parti’ye Geçen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatci, DP İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti..
18 Kasım 2013 Pazartesi
Saatcı: “Tarihinde siyasi şehitler vermiş, birçok siyasi partiyi içinden çıkarmış olan Demokrat Parti’ye gelmekten dolayı mutluyuz. İçimiz çok rahat bir şekilde buraya geldik.”
 
Fethiye İlçe Başkanı Kemal Karadenizli de “Demokrat Parti’yi bugünlere getiren ancak başka partilere giden herkesi bu ulu çınarın etrafında toplanmaya davet ediyoruz” dedi

 
 
(DP Basın Merkezi – 18 Kasım 2013) MHP’den istifa ederek Demokrat Parti’ye geçen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatci, DP İlçe Teşkilatını ziyaret etti. 
 
Başkan Saatcı, “ Tarihinde siyasi şehitler vermiş, birçok siyasi partiyi içinden çıkarmış olan Demokrat Parti’ye gelmekten dolayı mutluyuz. İçimiz çok rahat bir şekilde buraya geldik.” diye konuştu.
 
Fethiye İlçe Başkanı Kemal Karadenizli de yaptığı konuşmada “ Demokrat Parti’yi bugünlere getiren ancak başka partilere giden herkesi bu ulu çınarın etrafında toplanmaya davet ediyoruz” dedi.
 
“En samimi teklifi Demokrat Parti’den aldık”
 
Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret eden ve 3 dönem Fethiye Belediye Başkanlığı yapan Saatcı ve arkadaşlarını DP Fethiye İlçe Başkanı Kemal Karadenizli ve demokratlar karşıladı.
 
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ziyaret sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 
“ Kemal Başkan ve beraberindeki yönetim kurulundaki arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce Belediyemizi ziyaret ederek bizi Demokrat Parti’ye davet etmişlerdi. Biz de bugün o nazik ziyaretin iade-i ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda saygıdeğer Fethiyelilere belirtmiş olduğumuz gibi, bundan sonraki siyasi hayatımızı geçireceğimiz Demokrat Parti’nin başkanını ve yönetimdeki arkadaşlarımı ziyaret etmek için buradayız. 
 
Almış olduğumuz kararın önce ilçemize, ülkemize ve bizlere güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Samimi davetlerinden dolayı başta Sayın Genel Başkan Gültekin Uysal bey olmak üzere, İl yöneticilerine, İlçe başkanım ve arkadaşım Kemal kardeşime, ilçe yönetimine teşekkür ediyorum. İlçe başkanımız benim çocukluk arkadaşım. Belli zamanlarda da zorunlu ikametgâhları omuz omuza geçirdiğim arkadaşım.
 
“İçimiz çok rahat bir şekilde buraya geldik”
 
Fethiye’de gerçekleşen bu olay bir dönem daha belli bir ekibi Belediye Başkanlığı’nda tutmak değildir. Şu andan itibaren bu hadise, insanlık onuruna, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı sahiplenmedir, bir duruştur. Bu anlamda en samimi teklifi Demokrat Parti’den almıştık. Arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz değerlendirmelerde de, hiç kimseyi kırmadan, gücendirmeden en doğru adresin bu olduğunu tespit ettik. 
 
Tarihinde siyasi şehitler vermiş, birçok siyasi partiyi içinden çıkarmış olan Demokrat Parti’ye gelmekten dolayı keyifliyiz. İçimiz çok rahat bir şekilde buraya geldik. Bundan sonraki siyasi hayatımızda Allah bu iyi niyeti karşılıklı olarak mahcubiyetle sonuçlandırmasın. 
 
İnşallah çok güzel işleri yapmayı bizlere Allah nasip eylesin. Bundan sonra omuza omuza, el ele Fethiye’mize yeni katılan her yeri Fethiye’nin şehir merkezi gibi yapmak için elimizden geleni yapacağımızı belirtiyor. Bu anlamda kimsenin şüphesi olmamasını tekrar teyit ediyorum.”  
 
“Genel Başkan Gültekin Uysal rozet takacak”
 
Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkanı Kemal Karadenizli de ziyarette yaptığı konuşmada, ilerleyen günlerde Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da katılımıyla büyük bir katılım töreni gerçekleştireceklerini söyledi ve şöyle devam etti:
 
 “Siyaset, doğru gitmediğine inandığın şeyleri değiştirme gücüdür. Siyaset, uzun soluk ve nefes işidir. Sayın Belediye Başkanımız Behçet Saatcı'nın tercihini Demokrat Parti’den yana kullanması da teşkilatım adına bizleri mutlu etti. Benim 2 senedir yanımda olan ilçe yönetim kurulu arkadaşlarıma huzurlarında teşekkür ederim. 
 
Demokrat Parti’yi bugünlere getiren İl Genel Meclisi Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Başkanlığı, Milletvekilliliği yapmış, başka partilere gitmiş bütün herkesi bu ulu çınarın etrafında toplamaya davet ediyoruz. 
 
Sayın Başkanımız benim 45-50 yıldır tanıdığım bir arkadaşımdır. Allah'ın izniyle önümüzdeki günler de Karadere’den, Yayla Bekçiler’den, Göcek'in Gökçe Ovacığından vatandaşlarımızın, Genel Başkanımızın da katılımları ile partimize katılım törenini yapacağız. Sayın Başkanım, yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz. Bu kutlu yola katıldığı için Demokrat Parti Fethiye İlçe Teşkilatı adına hoş geldin diyoruz. Yolumuz açık olsun.” 
 

Kaynak ( DP )