DP Genel Başkanı Uysal: Millî iradeyi zirveye çıkaracağız
False
DP Genel Başkanı Uysal: Millî iradeyi zirveye çıkaracağız
19 Kasım 2013 Salı

DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türk milletinin iradesini en zirve noktasına çıkaracaklarından hiç kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini söyledi. 
 
Uysal, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'ndaki DP Tavşanlı üçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özalın, Türkiye'nin sahip olduğu değerleri ortaya çıkarmak yönündeki anlayışlarını sürdürme vazifesi içinde olduklarını belirterek, dünyayla rekabet eden bir Türkiye'yi hep beraber ortaya çıkarmak istediklerini kaydetti. Türkiye'nin yeniden yapılanma dönemi içinde millet iradesinin önemini vurgulayan Gültekin şöyle konuştu:
 
"Türkiye'nin çok daha fazla enerjisini harcayabilme imkanı yoktur. Bugün sahip olduğu demokratik fırsat penceresi olarak önümüzde duran beşeri sermayemizi, insan gücümüzü, insanımızın sahip olduğu değerleri en azami noktaya yükselterek, donanımlı hale getirerek, bu rekabette var etmek durumundayız. Türk milletinin iradesini en zirve noktasına çıkaracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." Gültekin, hükümet politikalarım eleştirirken, bütün kesimlerin katılacağı bir demokrasi anlayışı içinde, ülkenin insan kaynaklarım değerlendirerek, üreten bir ekonomi ve refah düzeyinin artması temelinde, yeniden yapılanma sürecinin tamamlanması gerektiğine inandıklarım sözlerine ekledi. Kütahya / A.A.

Kaynak ( YENİ ASYA )