Kütahya-Simav Belediye Başkanı Karahan: “Simav’ı ve Simav Ovası’nı kirlilikten kurtaracağız”
True
Kütahya-Simav Belediye Başkanı Karahan: “Simav’ı ve Simav Ovası’nı kirlilikten kurtaracağız”
20 Kasım 2013 Çarşamba
“Simav’ı ve Simav Ovası’nı kirlilikten kurtaracağız”

 
(DP Basın Merkezi- 20 Kasım 2013)- Kütahya-Simav Belediye Başkanı Kemal Karahan, “Simav’ı ve Simav Ovası’nı kirlilikten kurtaracağız” dedi..
 
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan 4,5 yıllık belediye başkanlığı dönemindeki icraatlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, görev sürecinde Simav’ı geleceğe taşıyacak çok önemli projelere imza attıklarını belirtti ve şöyle devam etti:
 
“Vatandaşlarımızı jeotermal nimetiyle biz tanıştırdık”
 
“İktidar partisinden 10 yıl belediye başkanlığı yapan arkadaşlarımız var. 9 tane mahalleye jeotermal enerji götürmekten başka ne yapmışlar? Vatandaşa hizmet için iktidar partisinden belediye başkanı olmak yetmez. Bunun için doğru tespitin yanında bilgi birikimi, deneyim ve kararlılık şarttır. Bunların hepsi de bizde ve Demokrat Parti misyonunda mevcuttur. 
 
‘Jeotermal gitmez’ dedikleri yüksek kesimlerdeki mahalleler başta olmak üzere, ilçenin her yerine jeotermali biz götürdük. Vatandaşlarımızı cep ve çevre dostu jeotermal nimetiyle biz tanıştırdık. Şimdi herkesimin, herkesin duasını alıyoruz. 
 
Ayrıca Eynal Kaplıcaları’nı misyonuna yakışır yeni tesislerle donattık. Simav’a vizyon kazandıracak termal turizmin yanı sıra kongre turizmine de hizmet edecek yeni eserlere imza attık. İlçenin dört bir yanını yeşil alan ve parklarla donattık.  
 
 Simav’ın 100 yıllık kanayan yarası kanalizasyona 40 milyon gibi bir kaynak ayırarak kesin çözümü biz getiriyoruz. Ardından Simav’ın kanayan bir başka yarası olan arıtma tesisine el atarak Simav’ı ve Simav Ovası’nı kirlilikten kurtaracağız.”
 
“Deprem sonrasında sağlık çilesi ”
  
19 Mayıs 2011’deki 5,9’luk depremde hasar gördüğü için boşaltılan hastane binasıyla ilgili gelişmeleri de anlatan Başkan Karahan, “Uygulanan yanlış politikalar yüzünden Simav'da vatandaşlar sağlık çilesi çekti. Vatandaş sıkboğaz edildi. Sonunda bizim dediğimize geldiler. Şimdi boşalttıkları binayı güçlendiriyorlar. Vatandaşa çektirilen eziyetin hesabını vebalini kim verecek” diye sordu...

Kaynak ( DP )