Teşkilat Başkan Yardımcımız Murat Aydoğdu, Kartepe Gazetesi’ne değerlendirmelerde bulundu
True
Teşkilat Başkan Yardımcımız Murat Aydoğdu, Kartepe Gazetesi’ne değerlendirmelerde bulundu
8 Mart 2017 Çarşamba

(DP Basın Merkezi – 08 Mart 2017) Teşkilat Başkan Yardımcımız Murat Aydoğdu, ziyaret ettiği Kartepe Gazetesi’ne önümüzdeki referandum süreci ve 26 Şubat’ta gerçekleştirdiğimiz büyük kongremiz hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Aydoğdu, Kartepe Gazetesi’ne yaptığı değerlendirmelerde şunları ifade etti:

 

“Türkiye’nin tüm geleceği hala Demokrat Partidir”

 

Teşkilat Başkan Yardımcımız Murat Aydoğdu geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Demokrat Parti kongresi ile ilgili duyduğu memnuniyeti dile getirirken şunları söyledi:

 

“Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Ankara’da Nazım Hikmet Spor salonunda hemen hemen bütün Türkiye’nin dikkatini çeken bir kongre gerçekleştirdik. Hınca hınç dolu bir salon, salonun dışarısında en az bir o kadar daha insan ve ilk etapta 5 adaylı bir kongre.

 

Oy oranı çok küçük rakamlarla anılan bir parti için enteresan bir kongre gibi durdu insanlara. Oysa durumun böyle olmadığını biz de iktidar partisi de, diğer partiler de biliyor.

 

Enteresan gelebilir bu söylemim ama Türkiye’nin tüm geleceği hala Demokrat Partidir. Lütfen bu söylemimi yazın bir kenara, bir gün size bunu söylediğimi hatırlatacağım.

 

Şayet durum böyle olmasaydı 15 yıldır iktidarı ellerinde bulunduranlar Genel Başkanımıza Demokrat Parti’yi kapat, size şu kadar milletvekilliği verelim, gelin bize katılın diye bir teklif yapmazlardı. Demokrat Partiyi yok sayanlar, ya da yok etmeye çalışanlar, dönüp dolaşıp bizim Genel Başkanlarımızı çalmaya uğraşmazlardı.

 

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı her seçim döneminde

önümüze bin tane engel çıkarttı”

 

Dışarıdan görünmüyor belki ama biz Ankara’da nelerle ve kimlerle mücadele ettiğimizi anlatsak inanın ağzınız açık kalır. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı bizi ekonomik yönden engelleyebilmek adına her seçim döneminde önümüze bin tane engel çıkarttı. Madem bizim oy oranımız hiç kimsenin ilgisini çekmeyecek seviyede, bunları neden yapıyorsunuz diye sorarlar adama. Bu konulara girersek içimiz çok dolu, gazetenin bütün sayfalarını doldururuz inanın.

 

“Kocaeli Teşkilatının başarısı”

 

Ben biraz kongremize değinmek istiyorum. Öncelikle Kocaeli Teşkilatımız bir sürü imkansızlık dahilinde müthiş kalabalık bir katılımla Ankara’daydı. Bu desteklerini ve emeklerini asla unutmayacağız. Benim için de son derece önemli bir destekti. Kongrede hepinizin bildiği üzere Kocaeli’den 4 partilimiz Merkez Karar Kurulu asil üyeliğine, 2 partilimiz Merkez Karar Kurulu Yedek üyeliğine ve ben Genel İdari Kuruluna seçildik. Bu Kocaeli Teşkilatının bir başarısıdır. Emek harcayan herkese sizin aracılığınız ile bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

 

Demokrat Parti kongresi her ne kadar bazı medya kuruluşları tarafından kasıtlı olarak yayınlanmasa da, Halk TV tarafından canlı olarak yayınlanmış ve Genel Başkanımız Gültekin Uysal beyefendinin konuşması dinleyen tüm Türk insanı tarafından müthiş bir beğeni ile karşılanmıştır. Genel Merkezimize ve bizlere gelen telefonlar bunun en canlı şahididir.

 

“Demokrat Parti bir sevdadır”

 

Bu millet eninde sonunda özüne dönecektir göreceksiniz. Çünkü Demokrat Parti bir sevdadır. Ülke davasıdır. Bu gün iktidarda olanlar bizim yaptıklarımızı taklit etmeye, bizim fotokopimiz olmaya çalışıyorlar ama aslı bizdedir. Bir gün emaneti geri alacağız. Lütfen bunu yazın bir kenara Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal Türkiye’nin eninde sonunda Başbakanı olacaktır.

 

Önümüzde bir referandum süreci var. Bu referandum sürecinde Demokrat Partililerin tercihi her zaman milletten yana olduğu için ‘HAYIR’ olacaktır. Çünkü bizim adımız üzerimizde, Demokrat bir partiyiz. Demokrasiyi ve halkı savunuyoruz. Tek adamlığı, ben yaptım oldu zihniyetini ve dayatmacılığı onaylayabilme şansımız hiç yoktur.

 

Hepiniz biliyorsunuz ki 1946 yılında da Demokrat Parti buna benzer bir seçimde Milli Şefliğe ‘HAYIR’ demiş ve sine-i millete dönmüştür. Bugün biz aynı misyonumuzu sürdürmeye devam ediyoruz.

 

“İnsanın da, milletin de bir çizgisi olur, her gün değişmez”

 

Bir gün öyle, bir gün böyle değişen bir iktidara da bu hareketimizle bir mesaj göndermek istiyoruz. İnsanın da, milletin de bir çizgisi olur, her gün değişmez. Bunlar vatandaşa bugün başka, yarın başka şey anlatıyorlar ve sonra da ne yapalım kandırılmışız diyorlar. Ömrü belirleyen elbette ki Yüce Allah, ancak ömrümüz 250 yıl değil ki, biz bu insanlara 150 yıl daha katlanalım. Vatandaş artık kandırılmak istemiyor. Ben istemiyorum şahsen, siz istiyor musunuz? Sanıyorum ki bu sorunun genel cevabı ‘HAYIR’dır.

 

‘Hayır’ Türkiye genelinde belki de en çok Kocaeli’de çıkacak

 

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Yanılmıyorsam geçtiğimiz haftaydı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu bir açıklama yaptı ve dedi ki ‘En yüksek Evet oyu Kocaeli’de çıkacaktır’. Diliyorum ki bunu bir şeye dayandırarak söylüyordur. Çünkü ben bunun tam tersinin olacağına inanıyorum. Yani diyorum ki ‘Hayır’ Türkiye genelinde belki de en çok Kocaeli’de çıkacak göreceksiniz.

 

‘Hayır’a anahtar, şerre kilit’ olmaya geliyoruz

 

Bu vesile ile tüm Demokrat Partililere selamlarımı iletiyorum. Ve diyorum ki bayraklarınızı sandıklarınızdan çıkartmanıza az bir zaman kaldı. Sıkın dişinizi. Demokrat Parti olarak bu referandum ile birlikte ‘Hayır’a anahtar, şerre kilit’ olmaya geliyoruz. Herkese Saygılarımı sunuyorum.”


Kaynak ( DP )