Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkçülük bölücülüktür” sözlerine cevaben açıklama yaptı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkçülük bölücülüktür” sözlerine cevaben açıklama yaptı
1 Kasım 2017 Çarşamba

“Bölücülerin değirmenine su taşıyorlar”

(DP Basın Merkezi – 19 Ekim 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkçülük bölücülüktür” sözlerine cevaben açıklama yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 40. Muhtarlar Toplantısında yaptığı konuşmada Türkçülük üzerine sözlerine bir cevap da Genel Başkanımız Gültekin Uysal’dan geldi.

 

Uysal, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin güvenlik güçlerimizin de moral ve motivasyonunu kıracak nitelikte ve bölücülerin değirmenine su taşıyan sözler olduğunu ifade etti.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, konuya ilişkin şu görüşleri dile getirdi:

 

 

“Bu kıyas, tarihi anlamamaktır”

 

“Etnik-bölücü milliyetçilik ile 'Türk Milliyetçiliği'ni aynı terazide eşitlemek ateş çemberi içinden süzülerek geldiğimiz tarihi anlamamaktır.

 

Ayrıca etnik-bölücü terörle mücadelede bu tür sözler, tereddüde ve zımni müsamahaya yol verir!!!

 

Çözüm süreçleri adı altında yürütülen yanlış teşebbüsler PKK'nın etnik ve bölücü siyasetinin çekim alanını genişletmesine imkan verdi.

 

Şimdi de 'Türk Milliyetçiliği, bölücülüktür' diyerek şirin görünme gayretleri, siyasi Kürtçülüğe prim vermektir.

 

Bu tür beyanlar, 'Çözüm Süreci' ile derinleşen güvenlik açığını kapatma mücadelesi veren güvenlik güçlerimizin moral-motivasyonunu kırar.

 

“Amaçları; Kürt seçmen üzerinde yarattıkları algıyı düzeltmek”

 

Bu sözler ile amaçlanan Barzani üzerinden AKP temsilcilerinin yaptığı açıklamaların Türkiye'de 'Kürt seçmen' üzerindeki algısını düzeltmek.

 

“Bölücülerin değirmenine su taşıyorlar”

 

Ama bilinmelidir ki yanlışta yarışırcasına, bu tür küçük siyasi menfaat kaygısıyla sarf edilen beyanlar, ancak bölücülerin değirmenine su taşır.

 

Devlet Başkanı düzeyinde yaratılan kavram kargaşaları, toplamda Türk Milleti asabiyesini zayıflatır, suistimal etmek isteyenlere koz verir!”


Kaynak ( DP )