İzmir Kiraz İlçe Kongresi yapıldı, başkanlığa Ratun Artun seçildi
False
İzmir Kiraz İlçe Kongresi yapıldı, başkanlığa Ratun Artun seçildi
21 Aralık 2017 Perşembe

(DP basın Merkezi – 18 Aralık 2017) İzmir Kiraz İlçe Kongresi yapıldı. Ratun Artun, İlçe Başkanlığına seçildi.

Kiraz İlçe Başkanlığına seçilen Ratun Artun, işsizliği ön plana çıkardığı teşekkür konuşmasında geleceğin teminatı olan Türk gençliğine sahip çıkılmasını vurgulayarak, “Merhum Başbakanımız Adnan Menderes’in emanetine sahip çıkılması bizler için bir borçtur. Bunu da şimdi ödeme vakti geldiğini gelmiştir” dedi.

 

İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler aynı gün açılışı yapılan İlçe binamızın açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

 

 

“Türk toplumunun aşinası, ülke kalkınmasının mimarı olan 71 yıllık Demokrat Parti bir kez daha zaruret haline gelmiştir. Bu durum karşısında ülkedeki siyasi tıkanıklığın giderilmesi, devletin ve demokrasinin doğru mecrasına yeniden dönmesi için siyasetin ve toplumun umudu ve ihtiyacı olan merkez sağın teşekkülü için Demokrat Parti’ye ve Demokrat Partililere büyük sorumluluk düşmektedir.

Milletimizi, devletimizi hak ettiği başarılı noktaya getirebilecek bir siyasi akla ihtiyacımız var. İşte bu siyasi aklın adı da kimliği de sıfatı da demokratlık olacaktır, demokratlar olacaktır.

Geçmişte ve gelecekte bu partiye hizmet etmiş ve etmek isteyenlere kapılarımız açık. Ancak bizimle bu zor günleri geçirenleri asla yalnız bırakmayacağız, yola çıktığımız dava arkadaşlarımızı yolda bulduklarımızla değişmeyeceğiz.”

 


Kaynak ( DP )