Genel Başkanımız ve Afyonkarahisar Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, memleketi Afyon’da partimiz ve İYİ Parti ile ortaklaşa olarak düzenlenen iftar programında konuştu
False
Genel Başkanımız ve Afyonkarahisar Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, memleketi Afyon’da partimiz ve İYİ Parti ile ortaklaşa olarak düzenlenen iftar programında konuştu
31 Mayıs 2018 Perşembe

“Müsaade ettiğiniz kadar hukuka, müsaade ettiğiniz kadar demokrasiye, müsaade ettiğiniz kadar zenginliğe rıza göstermeyeceğiz”

(DP Basın Merkezi – 30 Mayıs 2018) Genel Başkanımız ve Afyonkarahisar Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, memleketi Afyon’da partimiz ve İYİ Parti ile ortaklaşa olarak düzenlenen iftar programında konuştu.

 

Afyonkarahisar'da organize edilen iftar yemeğinde İYİ Parti Afyonkarahisar milletvekili adayları ve partililerle bir araya gelen Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar 1'inci sıra Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, 24 Haziran'da çok önemli bir seçim yapılacağını vurguladı.

 

“Bugün bütçenin sadece yüzde 11’i yatırıma ayrılıyor ne yazık ki”

 

1970'li yıllarda Süleyman Demirel'in başbakan olduğu hükümetin bütçesinin yüzde 62'sinin yatırıma ayrıldığını belirten Uysal, bugün bütçenin sadece yüzde 11'inin yatırıma ayrıldığını kaydetti.

 

Uysal, iftar programında şöyle konuştu:

 

"Bugün inanıyorum ki Türkiye, sahip olduğu bütçenin 3'te 2'siyle bile bu ülkeyi yönetir. Bu vergi yüküyle esnafımızdan, dar gelirli vatandaşımızdan başlayarak işçi ve emeklinin cebinden devlet elini çekecektir. Yeniden büyük bir vergi reformuyla beraber Türkiye'deki üretimin önündeki yapısal engelleri kaldıracak, yeniden Türkiye'yi üretici bir güç olarak, bir yanda üreten, bir yanda dünyada refah transfer eden bir ülke haline getirme imkânımız vardır.

 

Bugün Türkiye beşeri sermayesini donanımlı hale getirmezse; yarın sosyal güvenliğinden başlayarak daha büyük mükellefiyetlerle, daha büyük maddi yükümlülükler altında kara deliklerin daha da derinleştiği bir Türkiye olacaktır.

 

Buradan haykırıyoruz; müsaade ettiğiniz kadar hukuka rıza göstermeyeceğiz. Müsaade ettiğiniz kadar demokrasiye rıza göstermeyeceğiz. Müsaade ettiğiniz kadar zenginliğe rıza göstermeyeceğiz."

 


Kaynak ( DP )