Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar 1'inci sıra milletvekili adayımız Gültekin Uysal, memleketi Afyonkarahisar'da iftar programı düzenledi
False
Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar 1'inci sıra milletvekili adayımız Gültekin Uysal, memleketi Afyonkarahisar'da iftar programı düzenledi
6 Haziran 2018 Çarşamba

“Siz kurtla yiyen, kuzuyla ağlayan bir iktidarsınız”

(DP Basın Merkezi – 05 Haziran 2018) Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar 1'inci sıra milletvekili adayımız Gültekin Uysal, memleketi olan Afyonkarahisar'da düzenlediği iftar programında bir konuşma yaptı.

 

 

Genel Başkanımızın düzenlediği iftar programına, partimiz çatısı altında görev yapmış ve halen görevini sürdüren il başkanları, yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanlarıyla İYİ Parti milletvekili adayları ve teşkilat mensuplarımız katıldı.

 

 

İftar programında konuşan Gültekin Uysal, 2018 bütçesi içinden 6,2 milyar lira payın havalimanı ve köprülerden yolcu geçiş garantisi için ayrıldığını ifade ederek, bu bedelin de milletin cebinden çıktığını söyledi.

 

Uysal, "Ortada ne var? Demirel'in ve Özal'ın yaptırdığı köprülerden bu ülkenin vatandaşı 10 liraya geçerken, Tayyip Bey'in yaptırdığı köprüden 100 liraya geçtiği gerçeği var. 2018 yılı bütçesi içerisinde 6,2 katrilyonluk pay ayrıldı. Niye? Bu imtiyaz anlaşmalarıyla beraber geçiş garantisi verilen, yolcu garantisi verilen işte şuracıkta Zafer Bölgesel Havaalanı, Deli Dumrul hikayesinde olduğu gibi geçmediğimiz köprüden bu ülkenin neresinde yaşıyor olursa olsun her vatandaşı bedelini ödemek mecburiyetinde. Ama dillerinden düşürmedikleri bir söz var 'yerli ve milli' diye. Hani güzel Anadolu'muzun irfanıyla söylediği bir söz var; 'Bal bal demekle ağız tatlanmaz' dediği gibi bu arkadaşlar 'yerli ve milli' demekle yerli ve milli mi oluyorsunuz? İcraatınız ortada" diye konuştu. 

 

“Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa”

 

Dış politikayla ilgili de açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Uysal, muhalefetin 'İsrail ile anlaşmaları askıya alalım' teklifini, iktidarın kabul etmediğini söyledi. 

 

Uysal, "Meydanlarda höyküreceksiniz; ama muhalefet, TBMM'de daha yakın zamanda 'İsrail ile yapılan bütün anlaşmaları askıya alalım' teklifini getirdiğinde orada gidip, 'Hayır' vereceksiniz. Bu ülkenin kaynaklarını faiz lobileriyle birlikte yiyeceksiniz. Birtakım müteahhitlerle beraber bu ülkenin yarınlarını ipotek altına alacaksınız. Sonra da dönüp, göstermelik fukara sofralarında vatandaşımızla ve insanımızla beraber olduğunuzu söyleyeceksiniz. Hani Necip Fazıl'ın güzel bir sözü var; 'Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa' dediği gibi. Siz kurtla yiyen, kuzuyla ağlayan bir iktidarsınız" diye konuştu.


Kaynak ( DP )