Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar 1.sıra Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, Afyonkarahisar’da Millet İttifakı’nın birlikte katıldığı “Kardeşlik Yürüyüşü”ne katıldıktan sonra bir konuşma yaptı
False
Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar 1.sıra Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, Afyonkarahisar’da Millet İttifakı’nın birlikte katıldığı “Kardeşlik Yürüyüşü”ne katıldıktan sonra bir konuşma yaptı
23 Haziran 2018 Cumartesi

“Dünümüzü çalanlara karşı yarınlarımızı çaldırtmamak için bir ve beraberiz”

(DP Basın Merkezi – 23 Haziran 2018) Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar 1.sıra Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, Afyonkarahisar’da Millet İttifakı’nın birlikte katıldığı “Kardeşlik Yürüyüşü”ne katıldıktan sonra bir konuşma yaptı.

 

 

“Afyonlular büyük ilgi gösterdi”

 

Memleketi Afyonkarahisar sokaklarında tren garından başlayan yürüyüş, Valilik önündeki meydanda son buldu. Teşkilatlarımız ve Afyonlular tarafından büyük bir katılımla gerçekleştirilen mitingde konuşan Uysal, “Hep beraber irademiz dünümüzü çalanlara karşı yarınlarımızı çaldırtmamak için bir ve beraberiz” dedi.

 

 

 

“Dev memesinden cüceler emziren memleketim, kıymetli Afyonlular merhaba!” diyerek sözlerine başlayan Genel Başkanımız Uysal, şunları ifade etti:

 

“Bir bayramın arifesini hep beraber yaşıyoruz. Ne mutlu bizlere!

 

 

Söyleyecek sözü olmayanlara söyleyecek sözümüz var diyoruz. Türkiye’yi bölmeye çalışanlara birlik vaat ediyoruz.

 

“Eski Türkiye yok, yeni Türkiye yok, varsa yoksa Türkiye Cumhuriyeti var”

 

Bu ülkenin ortak, milli ve manevi değerlerini, cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerini birileri kavga aracı yapmak istiyor. Ama bunları ortak paydası yapmış Türk Milleti’nin derin iradesi buradadır, Mustafa Kemal’in huzurundadır.

 

 

Nerden geldiğimizi de nereye gideceğimizi de biliyoruz.  Birileri kendilerine geçmiş arayabilir ama bizim geçmişimiz de yarınlarımız da ortadadır.

 

Hep bir ağızdan diyoruz ki; bizim için eski Türkiye yok, yeni Türkiye yok, varsa yoksa Türkiye Cumhuriyeti var.

 

“Millet İttifakı olarak karşınızdayız”

 

Demokrasiyi, adaleti, hukuku, milli iradeyi, parlamenter demokrasiyi Türkiye’de milli şemsiyesi yapmış, milli güvenliğinin, birliğinin, beraberliğinin adı yapmış Millet İttifakı olarak karşınızdayız.  

 

 

Türkiye’nin derinden bir nefes alabilmesi, önümüzdeki asrı kucaklayabilmesi, Türkiye’de hukuka, demokratik düzene, eğitime, ekonomiye yeni bir boyut katmaktan geçmektedir. Hep beraber irademiz odur ki; dünümüzü çalanlara karşı yarınlarımızı çaldırtmamak için bir ve beraberiz.”


Kaynak ( DP )