Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu, memleketi olan Afyonkarahisar'da kullandı
False
Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu, memleketi olan Afyonkarahisar'da kullandı
24 Haziran 2018 Pazar

“Vatanımız, milletimiz, demokrasimiz için iyi olması, hayırlı olması duasıyla… Haydi bakalım; güzel, mutlu, adil ve iyi bir Türkiye'ye…”

(DP Basın Merkezi – 24 Haziran 2018) Genel Başkanımız ve İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayımız Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Afyonkarahisar'da kullandı.

 

Genel Başkanımız Uysal, oyunu kullanmak için eşi ve çocuklarıyla kent merkezindeki Şemsettin Karahisari Ortaokulu’na geldi.

 

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Uysal, 15 yıldır fiilen siyasetin içinde olduğu söyledi.

 

“Siyaset zor bir iştir, iktidar mücadelesidir”

 

Ülkenin kademe kademe olgunlaşan bir demokrasisi olduğunu ifade eden Uysal, şunları kaydetti:

 

"Vatanımız, milletimiz, demokrasimiz için iyi olması, hayırlı olması duasıyla; yalnız vatandaşlık ödevi bilinci ile değil, inancımızın bizlere verdiği sorumlulukla oyumuzu kullandık. Haydi bakalım; güzel, mutlu, adil ve iyi bir Türkiye'ye…

 

Gönül arzu ederdi ki herkes iftiralarla açıklamalar yapmasın da kendilerini anlatsınlar, kendi söyleyecekleri sözleri olsun. Ama söylenecek söz bitince ister istemez buna tevessül ediliyor. O açıdan üzüntülerimizi ifade etmek isterim. Siyaset zor bir iştir. İktidar mücadelesidir bir yanıyla. Alışılagelmiş bir iktidar mücadelesi değil. Birileri için varlık yokluk mücadelesidir. Diğerleri için demokratik bir rekabet olarak ilerlemedir."

 

Demokrasiye ve adalete taraf insanlar olarak, ortak kaygılar, değerler ve prensipler etrafında bir araya gelmeye gayret gösterdiklerini dile getiren Uysal, "Afyonkarahisar'ın ve yüce Türk milleti önünde vazifemizi yapmaya çalıştık. Umarım gücümüz kudretinde milletin hissiyatına tercüman olabilmişizdir.

 

Oy kullanmak vatan borcudur, vatan borcu namustur. Unutmayın; başkalarının namusunu çalan, kendi namusunu kaybeder. Sandıklara, oyunuza, geleceğinize sahip çıkın; göreceksiniz, başarıyoruz."

 

Uysal, daha sonra vatandaşlarla sohbet etti ve okuldan ayrıldı.


Kaynak ( DP )