Antalya İl Başkanımız Kartal, yaptığı açıklamada teröristlere en güzel cevabı Türk Milletinin vereceğini söyledi
False
Antalya İl Başkanımız Kartal, yaptığı açıklamada teröristlere en güzel cevabı Türk Milletinin vereceğini söyledi
1 Ağustos 2018 Çarşamba

(DP Basın Merkezi – 01 Ağustos 2018) Antalya İl Başkanımız Hasan Ali Kartal, yaptığı yazılı açıklamada teröristlere en güzel cevabı Türk Milletinin vereceğini söyledi.

 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği kalleş saldırıda bir askerimizin eşi ve henüz 11 aylık olan bebeğinin şehit düşmesi ile ilgili açıklama yapan Antalya İl Başkanımız Hasan Ali Kartal, “Allah’ın laneti üzerlerinde olsun” dedi.

 

“Terör kalleş yüzünü bu defada Yüksekova’da gösterdi. Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan şehit oldu” diyen Kartal, “Terör örgütü PKK ile uzantıları ve destekçileri ne yazık ki kalleşçe, kahpece saldırılarına bir yenisini daha ekledi. Bir fare gibi kaçacak delik arayan hainler bir asker eşinden ve 11 aylık çocuktan bile korkar hale geldiler” ifadelerini kullandı.

 

Kartal, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

 

“Dökülen her damla kanın hesabını da başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yüce Türk Milleti mutlaka sorar”

 

“Bir kez daha cesur ve gür bir sesle dile getiriyoruz ki terör ve onların destekçilerinin yeri, onları toprak kabul ederse toprağın altıdır. Teröristlerin ve destekçilerinin Allah belasını versin. Kahpeler ve kalleşlerin bu ülke toprağını bölmeye güçleri yetmeyeceği gibi ellerine doladıkları renkli sözde bayrak adı altındaki paçavralarının bu ülke topraklarında dalgalanmasına asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

 

Asker eşinden korktular çünkü kalleşlerin leşini yere serecek olan yiğitleri yetiştiriyordu o ana, o eş. 11 aylık bebekten korktular çünkü onları saklandıkları delikte yerle bir edecekti. Ama kahpelerin unuttuğu bir şey var. Onlar bir paçavra uğruna ölürken yüce Türk Milleti şanlı bayrağımız için hayatını kaybediyor. İşte o yüzdendir ki şehitlerimiz defnedilirken şanlı bayrağımıza sarılıyor. Bizler her bir Türk evladı olarak canımızı, kanımızı vatan uğruna vermeye hazırız.

 

Kartal son olarak; “Allah’ın izniyle, bu ülke, kendi gölgelerinden dahi korkar hale gelen bir avuç çapulcuya pabuç bırakmaz ve dökülen her damla kanın hesabını da başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yüce Türk Milleti mutlaka sorar.”


Kaynak ( DP )