Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül, 17-0 diyaloğuna tepki gösterdi
True
Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül, 17-0 diyaloğuna tepki gösterdi
2 Ekim 2018 Salı

(DP Basın Merkezi – 02 Ekim 2018) Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül, Ak Parti ile CHP arasındaki, 17-0 diyaloğuna tepki gösterdi.

 

Sakarya il Başkanı İsmail Ergül, yaptığı yazılı açıklamada, iki parti arasında yaşanan polemikle ilgili olarak eleştirilerde bulundu.

 

Ergül’ün açıklamaları şöyle:

 

“Bu partilerin görevi vatandaşlarımızın sorunlarını çözmektir”

 

“Yerel Seçimlere yaklaşık 6 ay bir süre kalmışken şimdiden siyasi partililer kaç belediye başkanlığını veya belediye meclis üyeliğini alırım konusunda birbirileriyle polemiğe girmektelerdir. Vatandaşlarımızın acil çözülmesi gereken sorunlar var iken Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un “Yerel seçimde Sakarya’da 17-0 yapacağız” demeç vermesi ardından ise CHP İl Başkanı Erdoğan Isır’ın, “17-0 yapın ben siyaseti bırakırım” diyerek cevap vermesi adeta şova dönüşmesine neden oldu. Hâlbuki bu partilerin biri icraatın başı, iktidar partisi, diğeri ise ana muhalefet partisi. Bu partilerin görevleri vatandaşlarımızın sorunlarını çözmektir.

 

“Demokrat Parti olarak Sakarya’nın sorunları biliyoruz”

 

17-0’lik sözlü dalaşlarını bir kenara bırakıp başta Türkiye olmak üzere Sakarya’nın sorunlarını en kısa zamanda çözmeleri gerekiyor. Sakarya’mızın sorunları belli olduğuna göre; Sakarya’mız için yapacakları en iyi iş görevlerini bırakmalarıdır.   Şu ana kadar hem iktidar hem de ana muhalefet partisi milletvekilleri Sakarya’ya ne yapmışlardır? Memleketimiz bir adım ileri gidemedi. Türkiye’nin her yeri sosyal ve kültürel olarak büyüyüp gelişirken biz olduğumuz yerde sayıyoruz.

 

Bizler Demokrat Parti olarak Sakarya’nın sorunları biliyoruz ve kapsamlı projelerimiz ile birlikte 2019 yerel seçimlere hazırlanıyoruz.”


Kaynak ( DP )