Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül’den iktidara eleştiri
False
Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül’den iktidara eleştiri
6 Kasım 2018 Salı

(DP Basın Merkezi – 06 Kasım 2018) Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül, yaptığı açıklamada iktidar partisinin özelleştirme politikalarına eleştirilerde bulunarak, “Umarım Türkiye Zirai Donatım Fabrikası’nın kapısına kilit vurulduğu gibi TÜVASAŞ kapısına kilit vurulmaz” dedi.

 

Ergül yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Demokrat Parti, yönettiği belediyelerde kentlere, kasabalara çağ atlatmıştır”

 

“70 yılı aşkın geçmişe sahip olan Demokrat Parti, yerel seçimlerin de kaderini etkileyecek güçtedir. Geçmiş yılarda yerel yönetimlerde de etkin olan Demokrat Parti, yönettiği belediyelerde kentlere, kasabalara çağ atlatmıştır. 16 yıldır devletimizi “yap-işlet-devret” modeliyle yöneten hükümet; ne yazık ki, sınıfta kalarak vatandaşlarımızın derdine derman olamamıştır.

 

“Halkın geleceğini ipotek etmedik”

 

Demokrat Parti onca yatırımı devlet kaynaklarıyla yapmış, halkının geleceğini ipotek etmemiştir. Bir zamanlar Sakarya ekonomisinin 3 temel taşı vardı; Vagon Fabrikası, Zirai Donatım Fabrikası ve Şeker Fabrikası. Zaman içinde Şeker Fabrikası özeleşirken, Türkiye Zirai Donatım Fabrikasına da kilit vurularak kapatıldı. TÜVASAŞ’ta ise imalat yapılmayacak derecede azalarak, yalnız tamirat işleri yapılmaktadır.   Umarım Türkiye Zirai Donatım Fabrikası’nın kapısına kilit vurulduğu gibi TÜVASAŞ kapısına kilit vurulmaz.

 

“Bizim yaptıklarımızı satarak veya kapatarak yok ediyorlar”

 

Bunlar gösteriliyor ki bizi yönetenler önceki dönemlerde hiçbir şeyin yapılmadığını oysaki şu anki iktidarda bulunanlar bizim iktidarlarımız zamanında yapılanları satarak veya kapatarak yok etmektedirler. Vatandaşlarımız Demokrat Parti kadrolarını özlemişlerdir. Tekrardan bu kadrolara ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Demokrat Parti, özgül ağırlığı yüksek olan bir siyasi parti ve yerel seçimlerin kaderini etkileyecek güçtedir. İnanıyoruz ki halkımız yerel seçimlerde tekrar Demokrat Parti’yi göreve getireceklerdir.

 

Bizler inanıyoruz ki Genel Merkezimiz en iyi değerlendirmeleri yaparak onların direktiflerin doğrultusunda yerel seçimler için sahalarda olacağız. Ve geçmişte yapılanları vatandaşlarımıza en iyi şekilde anlatarak mevcut yönetimlerin yanlışlarını tek tek vatandaşlarımıza aktaracağız.”


Kaynak ( DP )