Bursa İl Başkanımız Çağrı Kaplan, yeni yönetimiyle ilk toplantısını yaptı
False
Bursa İl Başkanımız Çağrı Kaplan, yeni yönetimiyle ilk toplantısını yaptı
16 Kasım 2018 Cuma

(DP Basın Merkezi – 15 Kasım 2018) Bursa İl Başkanımız Çağrı Kaplan, yeni yönetimiyle ilk toplantısını yaptı.

 

Bursa il başkanlığına yapılan atamanın ardından, Çağrı Kaplan ilk toplantısını gerçekletirdi. MKK Üyeleri Salim Kaplan, Nazif Kara ve Metin Engin’in de yeni yönetime destek için hazır bulunduğu toplantıda gündem yerel seçimlerdi. Yönetim kurulunda görev bölümünün de yapıldığı toplantı da 17 Kasım’da yapılacak olan İznik Kongresi için ön hazırlık yapıldı.

 

Salim Kaplan: “Her zaman yanınızda olacağız”

 

Toplantıda konuşan MKK Üyemiz Salim Kaplan; “Öncelikle sizler ile burada bir araya gelmekten duyduğum memnuniyetimi belirtmek isterim. Uzun müzakereler sonrası partinin yapısına uygun, siyasetin içinden bir kardeşimizi il başkanlığına getirme, partimizin kadrolarını gençleştirme noktasında Genel Merkezimizle fikir birliğine vardık. Bursa’nın en büyük ilçesi Osmangazi’de başarılı hizmetleri olan bir kardeşimizi il başkanlığında çıtayı yükseltebileceği inancı ile Bursa’nın siyasi partiler arasında belki de en gencini atamanın, Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal adına, gururunu yaşıyoruz. Her türlü projenizde yanınızda olacağız.” dedi.

 

Nazif Kara: “İnkar ederek kurtulamazsınız”

 

MKK Üyemiz Nazif Kara ise şunları aktardı:

 

“Demokratların siyasete yaptığı katkıları, hiçbir siyasi bugün bile inkar etmemektedir. 2002’den beri ülkeyi yönetenlerin, Türkiye’yi getirdiği uçurumu görmemek için kör olmak lazım. Bugün başta genç il başkanımız kardeşim olmak üzere, Bursa’nın siyasi partiler içinde en deneyimli yönetim kadrosu ile bir arada olmanın memnuniyetini yaşıyorum. İnanıyorum ki; Demokratların yıllardır içinde özlemle hissettikleri iktidar arzusunu il yönetimindeki arkadaşlarımız gerçekleştirecektir.”

 

Metin Engin: “Izdırap sona erecek”

 

MKK Üyemiz Metin Engin ise şunları söyledi:

 

“Genel Merkezimizin etkin kurulları bu ay içinde gerçekleştirecekleri toplantı ile yerel seçimler için gerçekleştirilecek olan yol haritasını çıkartacaklar. 24 Haziran seçimleri gibi bir yol mu izlenilecek yoksa tek başına mı partimiz seçimlere girecek, onu bu ay çıkmadan belirleyeceğimize inanıyoruz. 24 Haziran’da Demokratların Millet İttifakı’na yaptığı katkı ortada olup, ittifak içinde olan diğer partilerimiz tarafından da takdir ile karşılanmıştır. Çalışacağız ve iktidar olmak için koşar adım hedefimize ulaşacağız. Milletimizin çektiği ızdırap, ancak Demokratların şaha kalkması ile sonlanır.”

 

Çağrı Kaplan: “Yalnız değiliz”

 

Son olarak Bursa İl Başkanımız Çağrı Kaplan; “Bugün Bursa il başkanlığına atanmamdan sonra, yönetim listesini oluştururken, şahsımı yalnız bırakmayarak yönetime girerek yanımda olan, siz değerli yönetim kurulu üyelerimizi, bu kutlu yolda her zaman yanımızda olan Genel Başkanım Sayın Gültekin Uysal’a ve Genel Merkezimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum. Hepinize bugün itibari ile dün yalnız olmadığınız gibi bugün de yalnız olmadığınızı hatırlatmak isterim. Çıktığımız bu kutlu davada Bursa’da biz hazırız. Demokrat kadrolarla tarih yazacağız.” diye konuştu.

 


Kaynak ( DP )