Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Şanlıurfa İl Kongremize katıldı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Şanlıurfa İl Kongremize katıldı
17 Aralık 2018 Pazartesi

“Gönül muhalefetteki partilerin, yerel seçim sürecinde de genel seçimlerde ortaya konan anlayış içerisinde olmasını isterdi”

“Türkiye'yi geleceğe taşıyabilecek kadrolara sahibiz”

 

(DP Basın Merkezi – 16 Aralık 2018) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Şanlıurfa İl Kongremize katıldı. Şanlıurfa İl Başkanımız Mustafa Polat’ın güven tazelediği kongreye katılım çok yüksekti.

 

Genel Başkanımız Uysal, Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Şanlıurfa İl Olağan Kongremizde yaptığı konuşmada, partimizin siyasi hedef ve beklentilerine ilişkin görüşlerini dile getirdi.

 

 

Konuşması sırasında Harran İlçe Başkanımız Ömer Boğa, Genel Başkanımıza bölgenin yöresel kıyafeti olan İGAL hediye etti. Uysal konuşmasını bu kıyafetle devam ettirerek “Her yöremizin kendine has kıyafetleri, yemekleri mevcut. Bu konuda Urfa’mız çok şanslı açıkçası, her ilimizde bu kadar kültür çeşitliği yok” dedi.

 

“Türkiye'yi geleceğe taşıyabilecek kadrolara sahibiz”

 

Milletin gerçek gündemine odaklandıklarını vurgulayan Uysal, büyük bir siyasi geçmişe sahip partinin temsilcileri olarak Türkiye'yi geleceğe taşıyabilecek kadrolara sahip olduğumuzu ifade etti.

 

 

Uysal, zaman zaman iktidarı ve muhalefet partilerini eleştirdiği konuşmasında, herkes sussa da parti olarak sürekli doğruları dile getirmeye devam edeceklerini söyledi.

 

Partimizin yerel seçimlere hazırlandığını belirten Genel Başkanımız Gültekin Uysal, şöyle devam etti:

 

 

"Bugün, tarım başta olmak üzere üretim değer zincirleri çökmek riski ile karşı karşıya kalmıştır.15 yılda iki Trakya büyüklüğünde tarımsal alan tarım dışı kaldı. Vatandaşlarımız tarımdan uzaklaşarak metropol şehirlere göç etti. Milletimiz sosyal yardımlara muhtaç hale getirildi.

 

Bu ülkede 2017 yılında canlı hayvan ithalatına 1 Milyar 186 milyon kaynak ayırıldı. Ne yazık ki hayvan ithal eden bir Türkiye haline geldik.

 

 

“Dünyanın en büyük 17. Ekonomisiyiz” diyeceksiniz ama enflasyonu düşürmek için soğan tüccarını kovalayacaksınız. Bu keyfi düzenin nihai sonucu olarak enflasyonun yüzde 30’lara geldiğine şahit olduk.

 

“Demokrat Parti olarak, teşkilatlarımızla beraber

milletin sözünün değer bulması için çalışacağız”

 

AK Parti ve MHP'nin bir süreci yürüttüğünü görüyoruz. Gönül muhalefetteki partilerin, yerel seçim sürecinde de genel seçimlerde ortaya konan anlayış içerisinde olmasını isterdi. Gönül isterdi ki; genel seçimlerdeki gibi, makul ve bu ülkenin namuslu evlatlarının bir araya gelebileceği, iktidarın oluşturmak istediği bu karşıtlık siyasetine su taşımayacak, başka bir pencereden bakarak siyasetin demokratik tavır alanlarını genişletebilecek bir anlayışa muhalefetteki partiler sahip olabilseydi.

 

 

Bütün bunlara rağmen seçime önümüzde hatırı sayılır bir zaman diliminin olduğunun farkındayız. Şubat ayı ortalarına kadar bu köprülerin altında çok suların akacağını biliyoruz.

 

Demokrat Parti olarak, teşkilatlarımızla beraber milletin sözünün değer bulması için çalışacağız. Bir yandan kendi hazırlıklarımızı azami düzeyde yapacağız diğer tarafta da milletimizin beklentilerini karşılayabilmek adına, sorumluluk duygusu içerisinde, bütün bu değerlendirmeleri hem yerelde ve hem genelde yapacağız."

 

Kongre sonrasında şehri gezerek vatandaşlarımızla da bir araya gelen Genel Başkanımız Uysal, sonrasında yerel televizyon programlarına katılarak teşkilat mensuplarımızla yemek programında buluştu.

 


Kaynak ( DP )