Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Ankara İl Teşkilatını makamında kabul etti
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Ankara İl Teşkilatını makamında kabul etti
19 Aralık 2018 Çarşamba

“Fiilen iktidara muhalefet etmenin neredeyse yasak hale getirildiği bir süreçten geçiyoruz”

“Önümüzde ekonomik anlamda vatandaşlarımızın acısını 31 Mart’tan sonra daha fazla hissedeceği ve önüne acı bir faturanın geleceği bir Türkiye vasatı var”

 

(DP Basın Merkezi – 18 Aralık 2018) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Ankara İl Teşkilatını makamında kabul etti.

 

Ankara İl Başkanlığına atanan Selami Genel Başkanlığındaki il teşkilat mensuplarımızdan oluşan bir heyet, Genel Başkanımıza bir ziyaret gerçekleştirerek istişarelerde bulundular.

 

Ankara il teşkilatı olarak Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın milletvekilliğini kutlamak ve yeni oluşturulan teşkilatımızı tanıtmak, yaptıkları çalışmaları paylaşmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette konuşma yapan Genel Başkanımız, şunları ifade etti:

 

“Partimizde büyük ve köklü bir mücadeleyi birlikte veriyoruz”

 

“Selami Başkanın nezdinde yeni il yönetimine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Olmazların ortaya çıktığını düşündüğümüz bir süreçte iddialarımızın sınanmışlığını ve Türkiye’nin beklentilerini göz önünde bulundurarak bu mücadeleyi sürdürme niyeti ve gayretindeyiz.

 

 

Türkiye’de pek çok değişimi hep beraber yaşadık. Partimizde büyük ve köklü bir mücadeleyi birlikte veriyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Son yapılan referanduma, genel seçimlere ve önümüzdeki yerel seçimlere baktığımızda birbirini tamamlayan bir iklim dahilinde geliştiğini görüyoruz.

 

Türkiye’nin dayatmalarla karşı karşıya kaldığı bir süreci yaşıyoruz. Siyasi tarihimizle mukayese edemeyeceğimiz bir siyasi iklimde “fiilen iktidara muhalefet etmenin neredeyse yasak” hale getirildiği bir süreç bu.

 

Yine de bu kürsüden söz söylüyor oluşumuz büyük önem arz ediyor. Yeni ortaya çıkmış siyasi yapılar değil, arkasında büyük bir tecrübe ve hizmetin, icraatın olduğu bir parti olarak, dışarıdan içeriden uğradığımız bütün operasyonlara rağmen, mücadelemizi büyük bir inanmışlıkla sürdürüyoruz.

 

Bugün ekonomi alanından başlayarak maalesef “süreçleri geçiştirelim yerel seçim akabinde kendimizi bir yere atalım” anlayışı içerisinde tüm vatandaşlarımızın acısını 31 Mart’tan sonra daha fazla hissedeceği ve önüne acı bir faturanın geleceği bir Türkiye vasatı var.

 

 

Üzülerek görüyoruz ki her seçim öncesi, iktidar her dara düştüğünde Türkiye’nin bir beka meselesi ortaya çıkıyor.

 

“Türkiye, istikametini kaybetmiş bir görüntü veriyor”

 

Dün TBMM’de 2019 bütçesi görüşülürken Dışişleri Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken ben de bir konuşma yaptım. Orada da ifade ettiğim gibi; Türkiye savrulmuş, istikametini kaybetmiş bir görüntü veriyor. Avrupa Birliği ile ilişkiler sadece mülteciler kıskacında yürütülüyor. 3,5 milyon Suriyeli mültecinin çatımız altında yaşamasının da yol açtığı pek çok meseleyi hep beraber yaşıyoruz. Geldikleri yerde ve Türkiye’de demografik yapının değiştirilmesini tehdit edecek, kapalı devre yaşayan, topluma karışmayan, dilimizi öğrenemeyen, bir taraftan da itilip kakılan, çok büyük bir bütçeyi harcarken gelecekte pek çok tehlikeyi barındıran ciddi bir nüfustan bahsediyorum.

 

“Esnafımız büyük bir sıkıntı içerisinde”

 

Siyasette bütçenin dışında her şey konuşuluyor. Türkiye’nin gerçek gündemini bir türlü konuşamadığımız bir ortamdayız. İnatla ve ısrarla inandığımız gerçekleri paylaşmaya gayret ediyoruz.

 

 

Bakınız; son 5 sene içerisinde 7 tane yapılandırma çıkartmışlar. Son yapılandırmanın geri dönüşünü incelediğimizde; vergide yüzde 18 civarında bir geri dönüş var, sosyal güvenlik primlerinde yüzde 7 civarında bir geri dönüş var. Bu bile başlı başlına bugün Türkiye’de yaşanan esnafın, küçük ve orta ölçekli işletmelerin derinden işleyen büyük bir sıkıntı içerisinde olduğunu gözler önüne seriyor.”

 

“Her bölgeden kendi adaylarımızı çıkartacağız”

 

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Uyanık da kabul sırasında yaptığı konuşmada her bölgeden adaylarımızı çıkartacağımızı, çıkartacağımız güçlü adaylarımız etrafında bir ittifak ortamı yaratacağımızı söyleyerek seçim takviminin açıklanmasıyla kesinleşen adaylarımızı açıklayacağımızı söyledi.

 

Ankara İl Başkanımız Selami Genel ise Genel Başkanımızın kabulünden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek il teşkilatımızı güçlendirmek adına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eksiklikleri olan ilçelerimizdeki eksiklikleri gidererek güçlendirdikleri, aday tespitleri de yaptıklarını dile getirdi.

 

Ziyaret sırasında ilçe başkanlarımız da söz alarak yerel seçimlere yönelik çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ziyarette GİK Üyemiz Gürhan Eryol, YHD üyelerimiz Birol Gökçe ve Sakin Kandemir de hazır bulundu.

 


Kaynak ( DP )