Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Eskişehir İl Kongremize katılarak bir konuşma yaptı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Eskişehir İl Kongremize katılarak bir konuşma yaptı
23 Ocak 2019 Çarşamba

“Oluşturdukları ekonomik sorunları öteleyebilmek adına sürekli düzenlemeler yapmaktalar”

 

(DP Basın Merkezi – 20 Ocak 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Eskişehir İl Kongremize katılarak bir konuşma yaptı.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın yanında Genel Başkan Yardımcılarımız Ertan Küçükay, Melih Aktaş, Bülent Şahinalp, Mehmet Ali Yavuz, Serdar Eriş ile Fevzi Yalçın’ın da katıldığı ve Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede İl Başkanlığımıza Hüseyin Özcan seçildi.

 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, kongrede yaptığı konuşmada özetle şunları ifade etti:

 

“Ülkenin potansiyelini ortaya çıkartmak siyasetin vazifesidir. Oysaki bugün siyaset, bırakınız potansiyelini ortaya çıkarmayı, bu büyük ülkenin önünde barajlar örmekte, yapısal engeller oluşturmakta, bu ülkenin kaynaklarını heba etmekte ve bunları yaparken bilinçli bir tutum içindedir. Bunu üzülerek görüyoruz. Bu ülkenin kıymetini bilmeliyiz. Nereden geldiğini bilmeyenlerin elbette nereye gideceğini de bilebilme imkanları yoktur.

 

 

Ülkemize ister dışarıdan ister içeriden bakalım; istikametini kaybetmiş bir ülke görüntüsü vermektedir. Dün konuşan Türkiye diyerek mücadelesini verdiğimiz bu ülkede siyasetçisinden gazetecisine, sivil toplum örgütlerinden sade vatandaşına kadar herkes konuşamaz hale getirilmiştir.

 

Bugün Türkiye’de birileri adını koymaktan imtina etse de kriz yoktur deseler de arka arkaya çıkartılan torba yasalarla beraber derinden işleyen ekonomik krizi, ekonomik buhranı herkes acı bir şekilde yaşamasına karşın, oluşturdukları sorunları öteleyebilmek adına sürekli düzenlemeler yapmaktalar. Eğer kriz yoksa bu düzenlemeleri niçin yapıyorlar?

 

Ülkemizde tarımdan başlayarak tüm üretim alanlarında üretici alt yapısının, üretim değerler zincirinin çöktüğü bir gerçektir. Tarımsal üretimin nasıl düşüş göstereceğini bu yıl hepimiz göreceğiz. Eğer siz Türkiye'de üretimi planlayamıyorsanız, planlama yapamadığınız için fiyat istikrarını ortaya koyabilseniz Polatlı'da soğan tüccarlarının peşine düşüp enflasyon canavarını yok edeceğinizi zannedersiniz.

 

Biz istiyoruz ki insanımız doğduğu topraklarda kendi geleceğini kuşatsın. İstiyoruz ki çiftçimiz kendi kendine yetebilir düzeyde üretim yapabilsin. Bırakınız kendi kendine yetebilmeyi, net ithalatçı duruma getiriler ülkemizi. Türkiye 2017 yılında sadece canlı hayvan ithalatına 1 milyar 186 milyon dolarlık kaynak ayırdı. Bu ülkenin meralarında, bu ülkenin ovalarında bu ülke hayvan yetiştiremez mi?”

 


Kaynak ( DP )