Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Mersin’de basın toplantısı düzenledi
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Mersin’de basın toplantısı düzenledi
23 Ocak 2019 Çarşamba

“Hiçbir ittifakın içerisinde bulunmadan kendi müstakil mücadelemizi vereceğiz”

 

(DP Basın Merkezi – 22 Ocak 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Mersin’de basın toplantısı düzenledi.

 

Mersin İl Başkanlığımızı ziyaretinde basın toplantısında konuşan Genel Başkanımız Gültekin Uysal, konuşmasında şunları kaydetti:

 

“Türkiye, yeni bir yerel seçim sürecine girdi. Bu doğrultuda teşkilatlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

 

Ülkenin ürettiği refahın, ortak bir paydada eşit bir şekilde paylaşılmasını arzu ediyoruz. İşleyen bir hukuk ve demokrasi düzenini tesis etmeyi amaçlıyoruz. Türkiye'nin bir dönüşüme ihtiyacı var.

 

Bu yerel seçimleri, Türkiye'nin gerçek gündemini konuşmak adına Demokrat Parti olarak yeniden, Türkiye'yi salim bir limana yanaştıracak, yeniden bu büyük ülkeyi, herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye haline getirmek için tüm arkadaşlarımızla bir büyük mücadele, irade ortaya koyma niyetindeyiz.

 

Genel seçimlerde Millet İttifakı içinde yer aldık. Bu seçim sürecinde müstakilen kendi ismimiz, kendi amblemimizle beraber, hiçbir ittifakın içerisinde bulunmadan mücadelemizi vereceğiz. Mersin'de de bir ittifak için niyetimiz, teşebbüsümüz ve beklentimiz yok. Arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyorlar. Kapalı kapılar ardında birtakım pazarlıklarla milletimizin doğrudan tercihinin önüne yapısal engeller koyarak, dar iktidar hesaplarıyla milletin önüne tercihler koyanların karşısında bir alternatif üretmek istiyoruz. Bütün çabamız bu istikamette olacaktır.”

 


Kaynak ( DP )