Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Konya aday tanıtım toplantısında konuştu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Konya aday tanıtım toplantısında konuştu
30 Ocak 2019 Çarşamba

“Demokrat Parti, ülkede kutuplaşma ortaya çıkaranlara karşı birleştirici ve doğru bir alternatiftir”

 

(DP Basın Merkezi – 29 Ocak 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, aday tanıtım toplantısına katılmak üzere gittiği Konya’da Demokrat Parti’nin ülkede kutuplaşma ortaya çıkaranlara karşı birleştirici ve doğru bir alternatif olduğunu söyledi.

 

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu'nda düzenlenen Konya Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Genel Başkanımız Gültekin Uysal şunları ifade etti:

 

“Türkiye'de siyasetin çok çarpık bir şekilde işlediğine şahit oluyoruz. Bugün Türkiye'de, ne siyasi ne adli ne de idari denetim yapabilmek mümkün değildir.

 

Milletimize 'mahkum değilsiniz' diyecek, milletimizin kendisini bulabileceği, farklı alternatifleri bulabileceği bir siyaset profilini, adayları hep beraber ortaya koymak mecburiyetindeyiz.

 

Demokraside küme düştüğümüz ortadadır. Türkiye'de verilere baktığınızda demokratik bir ülke olmaktan çıkmış, melez demokrasiler diyebileceğimiz zorluklar ortaya çıkmıştır. Ülkenin demokratik anlamda gelişmesi, kalkınması için elimizden geleni yapmaya hazırız bizler. Türkiye, köklü bir geçmişe sahip güçlü bir ülkedir.

 

Irak'ta, Suriye'de yaşananlara bakalım. Büyük Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir vatandaşına sunduğu imkanın, hukukun, imtiyazın, refahın, güvenliğin kıymetini her bir vatandaşımızın bilmesi gerekmektedir. Bunun kıymetini en fazla da ülkeyi sokakta bulmadığımız için, bu ülkeyi yönetenler bilmelidir.

 

 

Türkiye'de kamu kaynaklarının çarçur edildiği, yolsuzluklarla beraber çarpık anlayışlarla keyfi uygulamalarla beraber, milletin alın terinden aldığımız vergileri ülkede, doğru hedeflere değil, birilerinin şahsi ve keyfi hedeflerine hizmet eder halde görüyoruz.

 

Bugün bu ülke açık bir şekilde kravatlı soyguna muhataptır. Kendi soydukları yetmiyor, kamu özel işbirliğiyle beraber bu ülkenin kaynaklarını elbirliğiyle yağlama cihetinde bulunuyor.

 

Kamu özel işbirliğiyle beraber 59 milyar dolar civarında yapılan yatırımın sözleşme sürelerinin sonunda milletin cebinden 130 milyar dolar gibi bir kaynak çıkacaktır.

 

Bizim itirazımız milletin alın terinin milletin helal kaynaklarının çarçur edilmesinedir. Özellikle yerel yönetimlerin değişen mahiyetleri dolayısıyla belediyelerden başlayarak devleti ele geçireceklerini zannedenlerin 15 Temmuz'da Türkiye'yi nasıl bir bela ile karşı karşıya bıraktığını yakın zamanda yaşadığımız acı tecrübeler ortaya koymuştur.

 

Gönlümüz istiyor ki; Türkiye acı tecrübelerle bu gerçekleri öğrenmesin. Bu büyük ülkenin bu büyük geçmişine sırtınızı dayayacağınıza sırtınızı döner iseniz mukadderat ile eninde sonunda karşı karşıya kalırsınız.

 

31 Mart'ın bütünleşme, milletin ortak hassasiyetlerini kitlelerle buluşturma zamanı olmasını temenni ediyorum.”

 

Toplantının devamında Konya adaylarımız kamuoyuna tanıtıldı.

 

Partimizin Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ali Seçmen Çevik olurken, ilçe belediye başkan adayları şöyle:

 

Merkez Karatay ilçesinde Münir Nair Kapandı, merkez Meram ilçesinde Ali Kaya, merkez Selçuklu ilçesinde Mukaddes Edirneligil, Ahırlı'da Vehbi Özalp, Akören'de İbrahim Uçar, Altınekin'de Nermin Varlısenet, Beyşehir'de Mehmet Balki, Cihanbeyli'de Mevlüt Ayvaz, Çumra'da Ali Sütçü, Doğanhisar'da Yusuf Özdoğan, Emirgazi'de Mustafa Şafak, Ereğli'de Şaban Menen, Ilgın'da Halil Kaya, Karapınar'da Fettah Karakuş, Kulu'da Hamit Ünlü, Sarayönü'nde Şaban Göçer, Seydişehir'de Muhittin Cerit, Taşkent'te Süleyman Özer.

 


Kaynak ( DP )