Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ı ziyaret ederek il binamızın açılışına katıldı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ı ziyaret ederek il binamızın açılışına katıldı
14 Şubat 2019 Perşembe

“Yeni Türkiye’yi ortaya çıkarmak adına demokratları, cumhuriyetçileri, milliyetçileri, bütün bu değerleri taşıyan vatandaşlarımızı 'Kırat' şemsiyesi altına bekliyoruz”

 

(DP basın Merkezi – 13 Şubat 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ı ziyaret ederek il binamızın açılışına katıldı.

 

Yerel seçim çalışmaları için Aydın’a giden Genel Başkanımız Gültekin Uysal, CHP’den istifa ederek partimize geçen Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ı öncelikle makamında ziyaret etti. Ardından seçim bürosu önünde vatandaşlarımıza seslenen Uysal, sonrasında yeni il binamızın açılışına katıldı.

 

İttifaklara dayatılan seçim sistemini eleştirerek bu süreçte Demokrat Parti’nin herkese kapılarının açık olduğu mesajını veren Uysal, “Yeni Türkiye’yi ortaya çıkarmak adına demokratları, cumhuriyetçileri, milliyetçileri, bütün bu değerleri taşıyan başta Aydınlı hemşerilerimizi 'Kırat' şemsiyesi altına bekliyoruz” dedi.

 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, şehit başbakanımız Adnan Menderes’in memleketi Aydın’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek başladığı konuşmasında demokrasinin uygulanmasında Türkiye’nin küme düşürüldüğüne dikkat çekti.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal yaptığı konuşmada vatandaşlarımıza şöyle seslendi:

 

“Demokraside küme düştük”

 

“16 Nisan referandumu, 24 Haziran seçimleri ve 31 Mart yerel seçimleri birbirinden kopuk süreçler değil birbiri içerisinde akan bir zaman diliminde kademe kademe insanımızın yerli ve milli diyerek Türkiye’yi, tarihi geriye akıtırcasına sahip olduğu iki asırlık modernleşme çizgisinde emek vererek olgunlaştırdığı demokratik nizamıyla ilgili pek çok kurumsal manada küme düştüğümüz bir dönem olarak tarihe geçti.

 

Bu süreçte hem bulunduğumuz coğrafyada hem de Anadolu ve Trakya coğrafyası üzerinde insanımızı doğduğu topraklarda refah, huzur, güven içinde yaşatacak bu ülkenin sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarma vazifesi olan Türk siyaset kurumlarının beraberinde yozlaştığına şahit oluyoruz.

 

 

Kuralların ve kurulların işlemediği, dillerinden dökülenlerle amel etmeyen, bu çark döndükçe her birinin payına belirli bir oranda pay bırakan zımmi bir mutabakatla bu çarpık siyasal düzenin daha da krizinin derinleştiği dönem içerisindeyiz.

 

İşte böyle bir dönemde yeniden demokrasi diyerek, yeniden adalet diyerek, demokrasi ve adaleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için korkusuzca yaşama düzeyini azami ölçüde icra edebileceği, Tüm vatandaşlarımızın eşit nimetlere, eşit külfetlere sahip olacağı bir Türkiye hayali içerisinde; bu yerel seçimlerde de bu hayali paylaşmak için Anadolu’nun her köşesinde yeniden milletimizle buluşmaya gayret gösteriyoruz.

 

Türkiye’de işlemeyen bir demokratik model var. Türkiye problemlerini demokratik ve hukuki kanallara aktarmakta büyük zorluklar içerisinde. Cumhuriyetin varlık sebebinin fırsat eşitliği olduğunu bilmemize rağmen maalesef “birileri eşit ama başka birileri daha da fazla eşittir” anlayışı içerisinde maalesef topyekûn devlet nizamına deli gömleği giydirircesine bir siyasi partinin deli gömleği giydirilmek istenmektedir. İşte bizim itirazımız bunadır.

 

“Ekonomide de derin bir kriz içerisindeyiz”

 

Türkiye üretmeden tüketen, kazanmadan harcayan bir model içerisinde büyük krizlerle karşı karşıyadır. Üretim değer zincirlerinin altı üst olduğu, insanımızın bir yanda çalışmamaya teşvik edildiği, diğer istihdam yaratan vergi veren, müteşebbislerin, tüccarların, sanayicilerin üretmekten alıkonulduğu bir süreç içerisinde olduğunu üzülerek izliyoruz.

 

Ya Türkiye uygulanan yanlış politikalarla üst üste lig düşecek ya da tarihi yürüyüşü içerisinde Cumhuriyetle beraber başlayan çok partili siyasi hayatla beraber yeni bir boyut ve derinlik kattığımız ülkemize yeniden demokrasimize, yeniden hukukunuza, yeniden ekonomimize, yeniden eğitim sistemimize yeni bir derinlik katmak mecburiyetindeyiz.

 

“Tüm insanlarımızla kucaklaşmak istiyoruz”

 

İşte bu yerel seçimleri de bu manada maalesef pek çok siyasi partiye mensup insanlarımızın oy verdiği siyasi partilerden memnuniyetsizliğinin azami noktaya çıktığı, temel değerleri yok varsayan, iddialarıyla sınanmış hangi değeri bayrak yapmışlar ise maalesef o değerleri yozlaştıran siyasi kültürün içerisinde üzerine bastığımız ve yarınlara gelecek nesillere emanet olarak bırakmak istediğimiz cumhuriyetimizin, demokrasimizin, dini milli bu milleti ayakta tutan tüm değerlerimize sahip çıkmak adına güç birliği yapmak, bu ideallere inanan tüm insanlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.

 

 

Aydın’da da bu sürece katkı koyan Efeler Belediye Başkanım Mesut Özakcan ve Söke Belediye Başkanım Süleyman Toyran olmak üzere ve millete hizmet yürüyüşüne katılacak Aydınlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Demokrat Parti'nin inanan insanlarıyla beraber bu süreç içinde milletimizin önünde bu büyük tarihi vazifeyi yapacak kadroları var.

 

Özakcan: “31 Mart’ta dayatılan adaylarla değil, yeter söz Efeler halkınındır demek için sandıkta buluşalım”

 

Efeler Gar Restoran’da gerçekleşen rozet takma töreninde konuşan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ise yaptığı konuşmada “5 yıl önce Aydın’ın büyükşehir olmasıyla bir Efeler ilçesi oluştu. Efeler Belediyesi’ni yoktan var ettik. Verdiğimiz hizmetlerle Efeler halkında çok yüksek bir memnuniyet ve güven yarattık. Benim makamla, koltukla hiç ilgim yok. Bunlara ihtiyacım yok. Geçmişte, il başkanlığı, milletvekilliği, belediye başkanlığı yaptım.

 

Efeler halkımıza karşı yapılan haksızlığa karşı durmak için Demokrat Parti’den, her mahallemizde ‘ben demokratım, ben kıratçıyım’ diyen hemşerilerimizle birlikte demokrasiye sahip çıkmak için adayım. 31 Mart’ta dayatılan adaylarla değil, yeter söz Efeler halkınındır demek için sandıkta buluşalım” dedi.

 

“Rozetler Genel Başkanımız tarafından takıldı”

 

Yapılan konuşmaların ardından partimize katılanlara parti rozeti Genel Başkanımız Gültekin Uysal tarafından takıldı. Törenin ardından partimizin il binasının açılışını yapmak üzere gittiği Atatürk Kent Meydanı’nda bulunan AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin seçim çadırlarını ziyaret eden Uysal ve Özakcan seçimlerin hayırlı olmasını diledi. Daha sonra parti binasının açılışı gerçekleştirildi. Binaya Başkan Özakcan'ın fotoğrafının bulunduğu ve üzerinde 'harcatmayacağız' yazılı pankartın asılması dikkat çekti.

 


Kaynak ( DP )