Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın seçim bürosunun açılışına katıldı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın seçim bürosunun açılışına katıldı
14 Şubat 2019 Perşembe

“Gelecek nesillere emanet olarak bırakmak istediğimiz cumhuriyetimize, demokrasimize, dini, milli ve tüm değerlerimize sahip çıkmak adına güç birliği yapmak ve tüm insanlarımızla kucaklaşmak istiyoruz”

 

(DP Basın Merkezi – 13 Şubat 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın seçim bürosunun açılışına katıldı.

 

CHP’den ayrılarak partimize katılan ve partimizden aday olan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın Futbol Sokak’taki seçim bürosunun açılışı, Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

“Uysal, Sökelilerden Toyran’a destek istedi”

 

Toyran’dan sonra Sökelilere seslenen Genel Başkanımız Gültekin Uysal, iki adaylı dayatılan sisteme karşı Demokrat Parti olarak tüm yurt çapında seçimlere müstakil girme kararı aldıklarını söyleyerek Süleyman Toyran’a Sökelilerden destek istedi. Partililerimizden de seçim sürecinde sahada canla başla çalışmaları için söz aldı. 

 

 

Buradaki konuşmasında iktidarın başta tarım ve hayvancılık olmak üzere yürüttüğü yanlış ekonomik politikaları hakkında açıklamalarda bulundu. Ülkenin iki kutupluluğa mahkum edilmeye çalışıldığını ifade eden Uysal, şöyle konuştu:

 

“Ülkemizin bir nefes almaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde, Türkiye’yi iki kutuba mahkûm etmemek adına inandığımız değerleri temsil etmek adına mücadele veriyoruz. Anadolu’ya hizmetlerini saçmış, sevdasını saçmış şehit başbakan Adnan Menderes’in memleketinde bulunmaktan keyfini mutluluğunu yaşıyorum.

 

Gelecek nesillere emanet olarak bırakmak istediğimiz cumhuriyetimize, demokrasimize, dini, milli ve tüm değerlerimize sahip çıkmak adına güç birliği yapmak ve tüm insanlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.

 

 

Türkiye’de kendilerine mahkûm olduklarını düşünen siyaset anlayışına sahip olanlara karşı diyoruz ki;  mahkûm değilsin Türkiye’m diyerek Demokrat Parti var.”

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, daha sonra beraberindeki Söke Belediye Başkan Adayı Süleyman Toyran, İl Başkanımız Serhat Emanet, İlçe Başkanımız Musa Avcı, Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay, Söke Belediye  Meclisi Üyeleri Fahri Sivrioğlu, Hüsamettin Yaman, Yusuf Yaya ile birlikte seçim bürosunun açılış kurdelesini kesti. Açılışta bazı mahalle muhtarları, STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşımız ve partilimiz de hazır bulundu.

 

Toyran: “Seçimi kazanmaya en yakın aday benim”

 

“Dik dur eğilme, Söke seninle” sloganları ve alkışları arasında konuşmasını yapan Başkan Toyran ise bir dönem daha belediye başkanı olarak Söke’ye hizmet için destek istedi.

 

Toyran, projelerini de açıkladığı konuşmasında “İl Başkanımız ve Genel Başkanımızın teveccühleriyle Demokrat Parti’den belediye başkan adayı olarak karşınızdayım. Sizlerin desteğiyle seçimi kazanmaya en yakın aday ve grup biziz diye düşünüyorum. Yetki verilirse Süleyman Toyran yine gecesini gündüzüne katarak sizlerin hizmetinde olacaktır” dedi.

 

 


Kaynak ( DP )