Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kocadon, Milas seçim ofisi açılışında konuştu
False
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kocadon, Milas seçim ofisi açılışında konuştu
15 Mart 2019 Cuma

(DP Basın Merkezi – 14 Mart 2019) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kocadon, Milas seçim ofisi açılışında “Milas ve Bodrum et - tırnak gibidir, ayrılmaz” dedi.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın da katıldı Milas seçim ofisinin açılışında bir konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kocadon, kendisini geçmiş yıllardan bu yana bağrına basan Milaslılara teşekkür şunları ifade etti:

 

 

“Özlediğiniz, gönlünüzde beğendiğiniz, takdir ettiğiniz, zor günlerimde hep yanında olduğunuz ve tabii ki birlik beraberlik içinde olduğumuz, etle tırnak gibi olduğumuz güzel Milas’ımızın Atatürkçü, Cumhuriyetçi, medeni insanları, gönlü zengin insanları. Hepinize kucak dolusu merhaba. Ben Milas’a uzak birisi değilim. Özellikle hepinizin de bildiği değerli belediye başkanımız rahmetli Erdal Çerçi, benim eniştem, halamın kocasıydı ve çocukken de çok gelip gidiyordum Milas’a. Bugün burada da çocukları var, kendilerine teşekkür ediyorum. Onun için ben sizden biriyim arkadaşlar.

 

“Artık meydanlardayız! Mücadele etme zamanı”

 

Muhtar arkadaşlarım bilirler, kendilerini tek tek ziyaret ettim. Elçilerimi de yolladım zaman zaman ve sivil toplum kuruluşlarımız ile de hep görüştüm, toplantılar yaptım. İlçeler olarak son beş yılda yaşadığımız sorunlara çözüm bulmak için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldum. Korkunun ecele faydası yok. Bu arkadaşınız artık meydanlara indi. Şimdi mücadele etme zamanı.

 

“Bodrum’u turizm alanı olmaktan kurtaran ben ve Demokrat Partililerdir”

 

Diyorlar ki bir siyasi parti, kıyılara sahillere ulaşmak için Kocadon’u kullanıyor. Bakın arkadaşlar, bu siyasi parti şu anda bir iktidar partisidir ve elinde çok büyük yetkiler var. Bu siyasi partimiz, 2007’de bir gecede, Bodrum Yarımadası’nı turizm bölgesi ilan etti. Şimdi televizyonlarda çıkıyorlar ‘demokrat’ diyorlar, ‘halkçı’ diyorlar, ‘büyük başkan’ diyorlar ya. E onlar da o zaman başkandı ama hiçbiri çıkıp da mahkemeye gidip bir dava açamadı! Ama bu Demokrat Partili kardeşiniz, Demokrat Partili insanlarla beraber gitti dava açtı ve o davayı da kazandı.

 

Onun için boş konuşma kardeşim! Sen o gün neredeydin, neden açamadın davayı? Ama bu kardeşiniz açtı o davayı ve kazandı! Bodrum turizm alanı olmaktan kurtarıldı! Plan yetkiler o zamanlarda yerel yönetimlerdeydi ve biz Bodrum’u o zamanlarda kurtardık.

 

“Hiçbir zaman dik durmaktan vazgeçmeyeceğim”

 

Peki, siz sosyal demokratlıkla övünen sayın başkan, neden açmadın bir dava? Neden korkuyorsun? Yürek lazım bunun için yürek! Biliyorsunuz hep dik durdum, dik durmaya da devam edeceğim. Bedel ödedik mi? Ödedik. Hiçbir zaman da dik durmaktan vazgeçmeyeceğim. Özellikle o zor günlerimde bana Milas halkı çok sahip çıktı. Muğla’dan Bodrum’a giderken Milas halkı kavşağa çıkmıştı ve hepsi sarılıp ağlıyor, şunu söylüyorlardı bana: ‘Dimdik dur başkanım, arkanda biz varız!’ diyorlardı. Bugün de görüyorum ki, dik duruşundan dolayı Milas halkı yine bizimle beraber.”

 

 


Kaynak ( DP )