Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında İzmir’de iki günlük bir programda vatandaşlarımızla bir araya geldi
True
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında İzmir’de iki günlük bir programda vatandaşlarımızla bir araya geldi
18 Mart 2019 Pazartesi

“İzmir kolay siyasetin arka bahçesi olmuş. İzmir ve ilçeleri sanki bir siyasi partinin mülkiyetine kaydedilmiş. Yok beyim yok, buralar demokrat, demokrat sizlere de mahkum değil, iktidarlara da mahkum değil”

(DP Basın Merkezi – 17 Mart 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında İzmir’de iki günlük bir programda vatandaşlarımızla bir araya geldi.

 

İki gün süren yoğun İzmir programında Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Gaziemir, Torbalı, Selçuk, Tire, Ödemiş, Beydağ, Kiraz, Güzelbahçe, Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka, Menemen, Aliağa, Çandarlı, Zeytindağ, Bergama, Kınık, Dikili, ilçelerini ziyarete ederek belediye başkan adaylarımıza destek istedi.

 

 

Seçim çalışmaları kapsamında Ödemiş ilçesini ziyaret eden Uysal, Saraçoğlu Caddesi'nde partimizin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarcan Ülük ve mehteran takımı eşliğinde halkı selamladı.

 

“Milletimizin önünde makul çoğunluğun sesi olmak için gayret ediyoruz”

 

Yürüyüşün ardından Ödemiş İlçe Başkanlığına geçen Uysal, burada yaptığı konuşmada, milletin vicdan hizasından ayrılmadıklarını kaydetti.

 

 

Uysal, demokrat bayrağı asla yere düşürmeyeceklerini ifade ederek milletin sahip olduğu gücü, enerjiyi ortaya çıkarabilmek için çalışacaklarını aktardı.

 

Ödemiş Belediye Başkan adayımız Halis Danagüden ve ekibine destek isteyen Uysal, şunları kaydetti:

 

"Demokrat Parti olarak Kıratımızla birlikte milletimizin önünde makul çoğunluğun sesi olmak için gayret ediyoruz. Bugün bu büyük ülkeyi tarihinde yaşamadığı kadar meydan okumalarla karşı karşıya bırakanların meydanlarda çıkıp marifet diye ayıbını anlatırcasına, ülkemizi bir beka meselesiyle karşı karşıya kaldığını ifade ederek propaganda yapmaktadırlar.

 

“Ankara’da maskeli bir balo var”

 

Milletin aleyhine kanunlar çıkartılıyor. Milletin aleyhine kanunlar çıkartılıp vergiler konuluyor. Bu milletin vekilleri ne yapıyor derseniz, Ankara’da maskeli bir balo var. 17 yıldır iktidar da bildiklerini okuyanlar son 1 yıl içerisinde 1 milyon 200 bin kişinin işsiz kaldığı bir Türkiye’ye mahkûm ettiler. Üretmeden tüketen kazanmadan harcayan Türkiye değil, ürettiğiyle yurt dışına refah sağlayan bir Türkiye olmak istiyoruz.

 

 

İzmir kolay siyasetin arka bahçesi olmuş. İzmir ve ilçeleri sanki bir siyasi partinin mülkiyetine kaydedilmiş. Yok beyim yok, buralar demokrat, demokrat sizlere de mahkum değil, iktidarlara da mahkum değil."

 

“Kırat şahlandı bir defa”

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Tarcan Ülük ise "Demokrat Parti'nin yürümesinden, Kırat'ın şahlanışından rahatsızlar. Hukuku polislere çiğneterek bizi durduramazlar. Dün Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal’ın liderliğindeki Demokrat Parti'nin seçim çalışması kapsamındaki kortej yürüyüşünü emniyet, kaymakam durdurmaya çalıştı. Seçim hukukunu çiğnediler, önümüzü kestiler. Geri adım atmadık... Kırat şahlandı bir defa. Bu hukuksuzluktan herkesin haberi olsun... Demokrasi bu değil! Adalet bu değil! Dar ağacında susturulmamış Demokrat Parti!!! Bunlar mı susturacak! Yeter Söz İzmir'in" açıklamasında bulundu.

 

“Pek çok üretim tesisi Aliağa'da faaliyete geçirilmişti”

 

İzmir programı içerisinde Aliağa seçim ofisinin de açılışını yapan Genel Başkanımız Uysal, Aliağa Belediye Başkan Adayımız Burcu Toros, belediye meclis adaylarımız ve partililerce karşılandı.

 

 

Atatürk Caddesi'nde bulunan seçim bürosunun açılışını yapan Uysal, burada yaptığı konuşmada, Aliağa'da seçim bürosunu açmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

 

 

Uysal, "Türkiye'nin kıt kanaat imkânlarının olduğu dönemlerde kalkınmada sıçrama hamlesi diyebileceğimiz pek çok üretim tesisinin Aliağa'da faaliyete geçirildiğini belirtti. Uysal, "Aliağa'mız Petkim ve Tüpraş ile gelişen çizgi içerisinde bir büyük üretim merkezi ile istihdam merkezi haline geldi. Son bir yıl içerisinde bir milyon 200 bin insanın işsiz hale geldiği bir ülke var karşımızda" diye konuştu.

 

“Yanlışta yarışan Türkiye siyasetine karşıyız”

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın Gaziemir ilçesini ziyaretinde kendisini Gaziemir Belediye Başkan adayımız Bayram Biçici ve partililerimiz karşıladı.

 

 

Genel Başkanımız burada yaptığı konuşmada “Bu mübarek ayda biz de hayırla Gaziemir’imizden adım atıyoruz. Ülkemizin derinden bir nefes alabilmesi; yeniden hukuk, yeniden demokrasi, yeniden bu ülkenin nimetlerini de külfetlerini de ortak bir paydada paylaşalım diye; huzur ve güven içerisinde bu büyük ülkeyi eksizsiz, bir çakıl taşını dahi eksiksiz kendimizden sonra gelen nesillere emanet edelim.

 

Bu ülkeyi yeniden birbiri ile kavga eden, kutuplaştıran projelerin yarışması gerekirken birbirine hakaretlerin yarıştığı; iktidarı ile muhalefeti ile yanlışta yarışan bu Türkiye siyasetine makul çoğunluğun sesi olarak bizlerde hakikatin bayrağını yükseltmek adına burada adımlar atıyoruz. Ben bu açıdan bu yürüyüşte büyük bir irade ortaya koyan tüm dava arkadaşlarıma, tüm adaylarımıza başarılar diliyorum’’ dedi.

 


Kaynak ( DP )