Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Harran’dan vatandaşlarımıza seslendi
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Harran’dan vatandaşlarımıza seslendi
22 Mart 2019 Cuma

“Harran demek zafer demek. Harran demek kardeşlik demek”

 

(DP Basın Merkezi – 21 Mart 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Harran’dan vatandaşlarımıza seslendi. Yerel seçim çalışmaları dolayısıyla Şanlıurfa’yı ziyaret eden Genel Başkanımızı Harran’da büyük bir konvoy eşliğinde karşıladılar.

 

 

Uysal, Harran Belediye Başkanımız Mehmet Özyavuz ile seçim otobüsüne binerek vatandaşları selamladı. Uysal, halkla selamlaştıktan sonra Demokrat Parti’nin seçim bürosunun açılışına katıldı.

 

“Biz bereketli toprakların talihsiz insanları olmayacağız”

 

Seçim bürosu açılışında Harranlılara seslenen Genel Başkanımız Gültekin Uysal, şunları kaydetti:

 

 

“Öncelikle bu seçimin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu seçimin ülkemiz için hayırla sonuçlanacağına inancımız tamdır. Milletimiz için, sizler için iyi sonuçlar çıkacağını düşünüyoruz. Milletimiz ve vatandaşımız yine demokratik bir seçimin kapısını aralayacaktır. Bu ülkenin zenginliklerini bilerek, insanımızın potansiyelini bilerek diyoruz ki biz bereketli toprakların talihsiz insanları olmayacağız.

 

 

Türkiye'nin, bulunduğu coğrafyanın huzur ve refahını tesis etmek mecburiyetindeyiz. İnsanların doğduğu topraklarda alın terinin karşılığını alabilmesi için çalışıyoruz. Geçmişimizde bize emanet edilen bayrağı yeniden ayağa kaldırmak için büyük çaba gösteriyoruz.

 

 

Bu kıymetli topraklarda bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Harran demek zafer, demek. Harran demek kardeşlik demek. Tarihiyle, vatanseverliğiyle Harran her zaman bu kutsal toprakların takdirini kazanmıştır. İnşallah 31 Mart seçimlerinde Türkiye’nin her yerinden olduğu gibi Harran’dan da gelecek zafer haberiyle hep birlikte sevineceğiz. Harran vatanını sever, Harran başkanını sever. 31 Mart gecesinde Mehmet Özyavuz’u tekrardan başkan yapacak, ben buna tüm kalbimle inanıyorum.”

 

 

“Hamdolsun bizim dönemimizde Harran’ın bütün sıkıntıları giderildi”

 

 

Açılışta bir konuşma yapan Harran Belediye Başkanımız Mehmet Özyavuz ise; “Malumunuz Demokrat Parti 1960 yılında Adnan Menderes önderliğinde Kur’an ve ezan için belli bedeller ödedi. Bunu da Adnan Menderes canıyla ödedi. Biz de ülkemiz için, Harran için her türlü bedeli ödemeye hazırız. Göreve geldiğimizde Harran ilçemiz kendi kaderine terk edilmiş, hiçbir hizmet almamış toz, toprak ve çamur deryasıydı. Alt yapı ve üst yapı sorunu halledilmemiş adeta bir köy görünümündeydi. Hamdolsun bizim dönemimizde Harran’ın bütün sıkıntıları giderildi. Harran’da çamur ve toprağın yerini parke taşları, modern ışıklandırmalar aldı ve Harran tarihte olduğu gibi şimdi de medeniyetlerin başkenti unvanını geri aldı. Çok şükür bizim dönemimizde alt yapı ve üst yapı sorunu çözüldü ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderildi. Yeni bir sayfa açmak için siz değerli Harranlı kardeşlerimin teveccühüyle 31 Mart gecesinde zafere ulaşacağız” dedi.

 


Kaynak ( DP )