Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Ceylanpınar’da vatandaşlarımızla buluştu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Ceylanpınar’da vatandaşlarımızla buluştu
22 Mart 2019 Cuma

“Dini ve milli değerleri kimsenin suistimal etmeye hakkı yoktur”

(DP Basın Merkezi – 21 Mart 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları dolayısıyla gittiği Şanlıurfa Ceylanpınar’da vatandaşlarımızla buluştu.

 

Ceylanpınar Belediye Başkanımız Menderes Atilla’yı belediyede ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi alan Genel Başkanımız, ziyaret sonrasında İstasyon Caddesi seçim bürosunun açılışını yaptı.

 

 

Açılış sonrasında seçim otobüsünden halka hitap eden Genel Başkanımız Gültekin Uysal, şöyle konuştu:

 

“Dini ve milli değerleri kimsenin suistimal etmeye hakkı yoktur”

 

“Üreten ve kazanan bir Türkiye hayali kuruyoruz. Türkiye, büyük ve güçlü bir ülke olarak tarihi yürüyüşünü sürdürecektir. İmparatorluğun bakiyesi olarak tüm mazlumların ahını yüreğinde hisseden başka bir millet var mı? Bizler Ortadoğu'da da Balkanlar’da da, Orta Asya'da da, Kafkaslar'da da gözü yaşlı anaların gözyaşını silmek Allah'ın izniyle bize nasip olacaktır.

 

 

Dini ve milli değerleri kimsenin suistimal etmeye hakkı yoktur. Uyanık ve akıllı olmak mecburiyetindeyiz. Akıllı olmaz isek başımıza neler geleceğini görüyoruz. Hemen sınırın Suriye tarafından insanların mukaddesleri, inançları, değerleri, camileri birtakım güçlerin postalları altında eziliyor. Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her birimize sunduğu huzurun, güvenin ve refahın hepimiz kıymetini iyi bilelim. En fazla da bu ülkenin her türlü imkan ve imtiyazından faydalanan bu ülkeyi yönetmeye talip olan yöneticilerin bilmesi gerekiyor.

 

“Türkiye’nin uzlaştırıcı ve birleştirici gücünü açığa çıkartmalıyız”

 

Biz Demokrat Parti olarak geçmişten günümüze kadar hep kutup siyasetinden uzak durduk. Türkiye’nin uzlaştırıcı ve birleştirici gücünü kullanmak en büyük arzumuz.

 

 

Türkiye’nin genç nüfusunu da daha iyi kullanmamız gerektiğine inanıyoruz. Gençlerimizin doğduğu topraklarda doymasını sağlayarak bu büyük ülkenin lokomotifi yapmak mecburiyetindeyiz.

 

Türkiye’nin küresel rekabette öne çıkması için mutlaka üretim gücünü artırması gerekmektedir. İktidar sahiplerinin ülkenin potansiyelini iyi kullanılması halinde dünyaya yetecek üretim kapasitesine sahip olduğumuzu göreceksiniz.

 

“Ceylanpınar'ı cezalandıramayacaksınız”

 

Ceylanpınar'da Menderes Atilla'nın büyük hizmetlere imza attığını biliyoruz. Hani bir söz var ya hiç bir hizmet cezasız kalmaz diye. Ceylanpınar'da birileri zannediyor ki Menderes başkanı cezalandıracaklar. Yok öyle dava. Neden, bu memleketin birliğini savunduğu için. Buradan haykırıyorum. Asla Menderes Atilla'nın şahsında Ceylanpınar'ı cezalandıramayacaksınız.

 

 

31 Martta yetkiyi vermek için iki tane ölçümüz var. Birincisi; yetkiyi ehil insanlara vereceğiz. Memleketini seven ve yaptığının mesuliyetinin farkında olana vereceğiz. İkincisi ise kamu malını beytul malı teslim edebileceğimiz namuslu insanlara vereceğiz.

 

İşte bu iki ölçüyle Ceylanpınarlımız 70 yıldır olduğu gibi yine Atilla ailesinin bir ferdi olarak Menderes Atilla'ya yetkiyi verecektir inşallah. Menderes Atilla'ya bir kez daha yetki vereceksiniz ki Ceylanpınar bir daha huzursuz olmasın. Ceylanpınar'ımız hür iradesiyle haykıracak bunu.”

 

“Bu millet 70 yıldır bizimle”

 

Ceylanpınar Belediye Başkanımız ve Adayımız Menderes Atilla da Genel Başkanımız Gültekin Uysal'ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Bugün Genel Başkanımız bizi ziyarete gelmişler. İlk kez Ceylanpınar'a geliyor kendileri. Dedim ki Sayın Genel Başkanım, bu millet 70 yıldır bizimle. 70 yıllık siyasi hayatımızın büyük çoğunluğu hep muhalefette geçti. Muhalefette olmamıza rağmen bu halk bizi ya kazandırdı ya da ana muhalefet yaptı. Bu halk bizi hiç bir zaman üçüncü parti yapmadı” diye konuştu.

 

Vatan düşmanlarına karşı dik durduğu için kendisine 5 yılda 5 kez suikast girişiminde bulunulduğunu ifade eden Atilla, "Özellikle çözüm süreci devam ederken kimse korkudan PKK'nın p harfini ağzına almazken bu kardeşiniz TV kanallarında teröristlerin ipliğini pazara çıkarıyordum. 5 kez bana suikast düzenlediler yine de geri adım atmadım. 2014 yılında çözüm süreci devam ederken bugün o günlerde davulla zurnayla serok apo diyerek HDP'ye yürüyenler bugün milliyetçi muhafazakar bir partinin adayıdırlar. Ama Ankara'yı kandırdılar, sizleri kandıramazlar. Vatanın, bayrağın adayı kimdir, Menderes Atilla'dır.

 

“31 Mart vatanını sevenlerin zaferi olacaktır”

 

Bugün Demokrat Parti’de vatanı, bayrağı, ezanı seven herkes burada birlikte mücadele ediyor. Çünkü Ceylanpınar halkı biliyor ki Atilla ailesi bu memlekette hizmetin ve huzurun teminatıdırlar. Bugün olduğu gibi yarın da hizmetin ve huzurun teminatı olacağız. Allah'ın izniyle her zaman halkımızın hizmetinde olacağız. Allah'ın izniyle 31 Mart bayrağını sevenlerin, vatanını sevenlerin zaferi olacak."

 

Yeniden seçilmesi halinde eksik kalan projelerini de hayata geçireceğini dile getiren Atilla, "2014'te Ceylanpınar'da her gün kepenkler kapatılıyordu, polislerimize molotof atılıyordu. Ama şimdi Ceylanpınar huzurun ve barışın başkenti oldu. 5 yılda sadece hibe olarak 100 milyon lira yatırım yaptım. Ceylanpınar'da yapılacak çok az bir işimiz kaldı. İnşallah önümüzdeki 5 yılda da eksik kalan projelerimizi tamamlayacağız." diye konuştu.


Kaynak ( DP )