Genel Başkanımız Gültekin Uysal Kilis Ticaret Odasını ziyaret etti
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal Kilis Ticaret Odasını ziyaret etti
22 Mart 2019 Cuma

“Türkiye ve İslam karşıtlığının önümüzdeki süreçte çok daha fazlasıyla medeniyetler çatışması olarak adlandırılan süreç içerisinde daha fazlası ile gündemde olacağını görüyoruz”

 

(DP Basın Merkezi – 22 Mart 2019) Genel Başkanımız Gültekin Uysal Kilis Ticaret Odasını ziyaret etti. Uysal, burada yaptığı açıklamada “Bir İttifak içerisinde değiliz. Biz Demokrat Parti ismiyle Kırat amblemi ile kendi adaylarımızla yerel seçime giriyoruz” dedi.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Kilis Ticaret Odası (KİTSO) ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 

Uysal, gazetecilerin ittifak sorusu üzerine, "Bir İttifak içerisinde değiliz. Biz Demokrat Parti ismiyle kırat amblemi ile kendi adaylarımızla yerel seçime giriyoruz. Tabii bir yanda belediye başkanlığı öbür tarafta il genel meclisi üyelikleri" diye konuştu.

 

Kilis’te aday göstermediklerini hatırlatan Uysal, aday göstermedikleri bölgelerdeki seçmenlerine ise ehil insanlara oy verilmesi çağrısında bulundu.

 

 

Gültekin Uysal, "Kilis’imizde şartlar itibariyle belediye başkan adayımız yok. Ancak biz ne bir siyasi partinin kazandıranı ne de bir diğer siyasi partinin kaybettireniyiz. Sadece vatandaşlarımıza şunu söyleyebilirim:

 

Bir siyasi parti desteklemek gibi bir tercihimiz yok, ama tercihlerini yaparlarken bir ehil insanlara, iki kamu malını beytülmali teslim edeceğimiz, namuslu insanlara oy vermesini ancak söyleyebilirim” dedi.

 

Yeni Zelanda’da yaşanan cami saldırısı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Uysal, "Türkiye’nin 60’lı yılların başından itibaren gurbetçilerimizin ve farklı farklı Müslüman coğrafyalardan göçmenlerin Batı’da İslam ve Türk düşmanlığı üzerinden kendisine bir öteki inşa etmeye çalıştığını görüyoruz. Merkez sağ, merkez sol gibi yapıların Batı’da çökmüş olmasının ardından İskandinav ülkelerinde de bakın, onun dışındaki hatta Avrupa’nın başı çeken ülkelerine bakın. Siyasetin turizm kıskacına aşırı sağ siyasetin isteneceği bir hayat sahası bulduğunu üzülerek görüyoruz. Son olarak Yeni Zelanda’da cami baskını ile beraber ortaya çıkan, yeniden tetiklenen söylemlerine baktığınızda Türkiye ve İslam karşıtlığının önümüzdeki süreçte çok daha fazlasıyla medeniyetler çatışması olarak adlandırılan bu süreç içerisinde daha fazlası ile gündemde olacağını görüyoruz” diye konuştu.

 

KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı ise herkesin farklı alanlarda Türkiye için mücadele içerisinde olduğunu ifade ederek, “Bazılarımız siyasi arenalarda, bu ülkeye ne katarımın mücadelesi içerisinde, bazılarımız da ekonomisine, sanayisine ne katarızın mücadelesi içerisindedir” dedi.

 

 


Kaynak ( DP )