Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar, 2013 yılının projelerini açıkladı
False
Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar, 2013 yılının projelerini açıkladı
16 Ocak 2013 Çarşamba
“Şova yönelik değil, hizmete yönelik işler yaptık”

(DP Basın Merkezi – 16 Ocak 2013)Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar, 2012 yılını değerlendirdiği ve 2013 yılının projelerini açıkladığı toplantıda Orhangazi ilçesine yeni bir vizyon kazandıracak hedefleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıya, Orhangazi İlçe Başkanı ve aynı zamanda Belediye Meclisi üyesi Adnan Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Şemsi Kılıç ve DP’li belediye meclis üyeleri de katıldı.

2009 yılında belediye başkanlığı görevine başladığını hatırlatan İsmail Tartar, “O günden bu yana halkla iletişimi sağlayacak kapalı kapıları açtık ve ilçede ön plana çıkan acil konuların çözümüne el attık” diye konuştu.

“Orhangazi’yi hayali projelerden kurtardık”

Borçlu bir belediyeyi devraldıklarını belirten Tartar, “Bir yandan borçlarını ödedik, diğer yandan hizmetleri aksatmadan yerine getirmeye çalıştık. Şova yönelik değil, hizmete yönelik işler yaptık’ diye konuştu.

Orhangazi’yi hayali projelerden kurtararak gerçek hizmetlerle buluşturduklarını kaydeden Tartar, öğrenci yurdu için mezbelelik hale gelen huzurevi binasını, öğretmenevi için de belediyeye ait bir arsayı Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ettiklerini, ancak tahsis süresinde bir şey yapılamayınca yerine iade edildiğini kaydetti.

Tartar, en son hastane yerinin gündeme geldiğini ancak, iktidar partisinin bu konudaki tutumunun inşaatı geciktirdiğini belirtti.

“150 yıllık altyapı sorununu çözeceğiz”

Yeni projelerini açıklayan Belediye Başkanı Tartar, yıllardan bu yana söylenen ama kimsenin cesaret edemediği altyapı sorunun çözümü için de somut adım attıklarını, ilçenin 150 yıllık altyapı sorununu çözeceklerini kaydetti.

Alt yapı ile ilgili kanalizasyon çalışmalarına bu ay sonuna doğru başlanacağını belirten İsmail Tartar, birlikte yürütülecek olan ‘Yağmur Suyu İnşaatı’ projesinin ihale edildiğini, gelecek ay içinde de içme suyu ihalesinin yapılacağını kaydetti.

Yeni projelerden birinin de meydan düzenlemesi olduğunu kaydeden Tartar, böylece Cumhuriyet alanının yeni bir görünüm kazanacağını sözlerine ekledi.


Kaynak ( DP )